W sąsiedztwie szkół bezpieczeństwa będą pilnować policjanci

2

PIASECZNO/POWIAT Od 1 do 3 września będzie trwała doroczna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Na terenie gminy Piaseczno zostanie ona przedłużona o 5 dni


Od środy policjanci będą patrolowali okolice szkół na terenie powiatu piaseczyńskiego. Dotyczy to zwłaszcza tych placówek, w rejonie których panuje wzmożony ruch pojazdów. W Piasecznie (SP nr 5) i Józefosławiu policję odciąży straż miejska. Oczywiście nie przy wszystkich szkołach będzie obecna drogówka, przy wielu służbę będą pełnili dzielnicowi. Jakie będą zadania policjantów?
– Przede wszystkim zwrócimy uwagę na bezpieczeństwo dzieci – podkreśla asp. Magdalena Gąsowska z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. – Sprawdzimy, czy są one w zgodny z przepisami sposób dowożone do szkół oraz czy przechodzą przez drogę we właściwych miejscach.
Gmina Piaseczno poprosiła policjantów, aby zwrócili uwagę zwłaszcza na te szkoły, w rejonie których zmieniła się organizacja ruchu i powstały strefy K&R.
– Sprawdzimy, czy rodzice rzeczywiście zatrzymują się tam tylko na chwilę – zapowiada asp. Gąsowska. Poza tym rodzice będą otrzymywali ulotki informacyjne, w jaki sposób bezpiecznie zostawiać dzieci pod szkołą. Część maluchów prawdopodobnie otrzyma też podnoszące bezpieczeństwo odblaski.

TW

2 KOMENTARZE

  1. „Przede wszystkim zwrócimy uwagę na bezpieczeństwo dzieci (…) sprawdzimy (…) czy przechodzą przez drogę we właściwych miejscach” (asp. Magdalena Gąsowska)
    =============================
    Odważnie powiedziane.
    Radziłbym za bardzo nie wnikać i oczy przymykać, bo wkurzona dzieciarnia może spuścić policjantom tzw. wp…..l. I niech komendant nie wysyła pod szkoły policjantek, bo na wp….olu może się nie skończyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię