W sobotę i niedzielę będzie można poczuć atmosferę świąt Bożego Narodzenia

1

POWIAT W sobotę w Lesznowoli odbędzie się otwarcie lodowiska oraz jarmark świąteczny. Z kolei w Górze Kalwarii zaplanowano uroczyste odpalenie choinki, ekowarsztaty i spotkanie ze św. Mikołajem. W niedzielę na Górkach Szymona w Piasecznie będzie można wziąć udział w mikołajkowym pikniku dla całych rodzin, połączonym z grą terenową


W Lesznowoli świąteczne wydarzenia będą odbywały na stadionie ZSP im. Noblistów Polskich przy ul. Szkolnej 6. W sobotę o godz. 15 rozpocznie się Mikołajkowy Jarmark, który potrwa do 19. W programie spotkanie ze św. Mikołajem i Elfami, zdobienie pierników, wykonywanie bombek i ozdób choinkowych, kiermasz książek. W rejonie stadionu zostaną też rozstawione stoiska handlowe z rękodziełem i różnego rodzaju tradycyjnymi wyrobami (w tym zdrową żywnością). Na miejscu będzie też można kupić świąteczne drzewko. A na godz. 17 zaplanowano uroczyste otwarcie lodowiska, połączone z widowiskową rewią na lodzie.
Sporo będzie działo się również w Górze Kalwarii. Tu uroczyste odpalenie choinki, która kilka dni temu została ustawiona przed zabytkowym ratuszem, zaplanowano na godz. 17. Na dzieci będzie czekał domek Mikołaja, elfy i animacje. Wcześniej, tego samego dnia, w ośrodku kultury odbędą się warsztaty ekologiczne dla dzieci, które poprowadzi znana youtuberka Kinga Sawczuk. Pod jej okiem będzie można wykonać oryginalne ozdoby z elektroodpadów, które zawisną potem na świątecznym drzewku. Podczas uroczystego odpalenia choinki nie zabraknie burmistrza Arkadiusza Strzyżewskiego, który złoży mieszkańcom świąteczne życzenia. Na miejscu będzie można kupić świąteczne stroiki przygotowane przez koło gospodyń wiejskich. Dzień później, w niedzielę 5 grudnia zaplanowano bezpłatny koncert dla mieszkańców w ośrodku kultury (o godz. 16). W roli głównej wystąpi lokalny Airband.
Choć w Piasecznie świąteczny jarmark odbędzie się dopiero za tydzień, już w tą niedzielę zaplanowano w ramach preludium mikołajkowy piknik na Górkach Szymona. Wystartuje on o godz. 11. Będzie można spotkać nie tylko Mikołaja i jego Elfy, ale także wziąć udział w grze terenowej. Podczas imprezy będzie prowadzona zbiórka na skomplikowaną operację serca rocznego Jurka, mieszkańca Piaseczna, która ma zostać przeprowadzona w Bostonie.

TW

1 KOMENTARZ

 1. „… w Górze Kalwarii zaplanowano uroczyste odpalenie choinki …”
  ==================================
  Poleciała w kosmos czy spadła na zabytkowy ratusz?

  P.S. Z tymi elfami to podejrzana sprawa. Biblia o nich nie wspomina, „Praxis de Stratelatis” takoż. Nie wiadomo, jakiej te stwory są płci, pewnie jakiejś trzeciej. Konstytucja RP żadnej trzeciej płci nie uznaje (nie mówiąc już o dwieście czterdziestej siódmej, bo podobno tyle ich mają w bezbożnej Unii), a rządzący w RP nawet co do tej drugiej mają pewne wątpliwości i (chociaż Niemców nie lubią) chętnie zredukowałyby jej istnienie do Kinder, Küche i Kirche. Polska Katolicka Kultura Narodowa daje wyraźne wskazówki, jak należy toto traktować: baba to stworzenie boże, które powinno stać w oborze; jak się baby nie pobije, to jej wątroba gnije itp. Przysłowia mądrością narodu.

  Ciekawe zresztą, po co Mikołaj dobrał sobie do towarzystwa przecudnej urody elfy (inaczej nie byłyby elfami), a nie np. stare, brzydkie, bezzębne, popierdujące kobiety? I co tam robią z Mikołajem po pracy albo i w trakcie?

  Renifery pewnie uważacie za mało podejrzane, co? Błąd! Już imiona tych reniferów (Kometek, Amorek, Tancerz, Pyszałek, Błyskawiczny, Fircyk, Złośnik, Profesorek, Rudolf) wyraźnie wskazują na to, że to musi być jakaś pedalska banda. W przerwach pomiędzy ciągnięciem Mikołajowi sań pewnie ciągną mu coś innego. Elfom być może też ciągną, ale to nie jest pewne, bo nie wiadomo, czy te elfy w ogóle to mają. Akurat naukowcom z KUL przyznano 100 mln PLN z funduszy europejskich na zbadanie tej intrygującej kwestii. Kolejne 150 mln dostała na to samo akademia (sic!) pana Rydzyka z Torunia, bo prawdziwość teorii naukowych można potwierdzić tylko poprzez ich sprawdzanie i weryfikowanie. Akademia Rydzyka zweryfikuje badania KUL-u i odwrotnie – i w ten sposób dojdziemy do świętej naukowej prawdy.

  Nieświęty Mikołaj, bezecne elfy, zboczone renifery. Sodoma i Gomora!

  I takie to „wartości” samorządy naszego powiatu krzewią i popularyzują wśród niewinnej dziatwy?!

  Oj, wezmą się za was, gorszyciele dzieci i młodzieży, ministrowie Ziobro i Czarnek z pomocą Ordo Iuris!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię