W szpitalu rodzi się coraz więcej dzieci

0

PIASECZNO W 2020 roku w piaseczyńskim szpitalu urodziło się łącznie aż 1358 dzieci. Pierwszym noworodkiem, który w tym roku przyszedł na świat w placówce EMC Instytutu Medycznego S.A. jest Marcel. Chłopiec uszczęśliwił swoich rodziców dokładnie 47 minut po północy – ważył 3,8 kg i mierzył 57 cm

Oddział położniczo-ginekologiczny w Piasecznie bardzo szybko dostosował się do nowych, związanych z koronawirusem, warunków funkcjonowania służby zdrowia. Od momentu pojawienia się pierwszych ognisk chorobowych w kraju, do oddziału prowadzi osobne wejście, dzięki któremu rodzące panie nie mają żadnego kontaktu z innymi pacjentami szpitala.
Dzięki temu pacjentki czują się u nas bezpiecznie. Dowodem na to jest fakt, że liczba porodów nie tylko nie spadła, ale nawet wzrosła – mówi Ewelina Górska-Wojton, wicedyrektor piaseczyńskiego szpitala. – W ubiegłym roku w Szpitalu św. Anny w Piasecznie przyszło na świat o 60 dzieci więcej niż w roku 2019.

Szczególnie owocny był pod tym względem sierpień, kiedy to został pobity rekord miesięcznych urodzeń na oddziale. Najcięższe dziecko w ubiegłym roku ważyło 4,82 kg i mierzyło 64 cm. Co ciekawe, był to poród siłami natury.

Niestety, w związku z pandemią, były również i pewne utrudnienia.
W październiku przez chwilę nie było u nas wykonywanych znieczuleń anestezjologicznych – wspomina Ewelina Górska-Wojton. – Szybko zaproponowaliśmy jednak inne rodzaje znieczuleń. Przy tak doświadczonych położnych pacjentki, przeprowadzane przez wszystkie etapy porodu, nie czuły z tego powodu dyskomfortu. Obecnie, jak zapewnia wicedyrektor, wszystkie rodzaje znieczuleń są już dostępne.
A już w lutym szpital zapowiada miłe niespodzianki zarówno dla personelu, jak i rodzących pacjentek, które związane będą z dziesięcioleciem istnienia oddziału położniczo-ginekologicznego. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię