W ten weekend Dni Konstancina. Będzie się działo…

0

KONSTANCIN-JEZIORNA W sobotę i niedzielę, 8 i 9 czerwca, odbędą się Dni Konstancina. Podczas dwudniowego święta uzdrowiska Park Zdrojowy wypełnią różnorodne atrakcje dla dzieci i dla dorosłych


W sobotę 8 czerwca zaplanowano spacery z przewodnikami po najpiękniejszych zakątkach letniska oraz otwarcie wystawy rzeźb Aleksandry Mazurkiewicz. Gwiazdą pierwszego dnia będzie zespół Sorry Boys, który o godz. 20 wystąpi w amfiteatrze. To jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie, łączący popowe kompozycje z alternatywnymi wpływami.

W niedzielę 9 czerwca odbędzie się Piknik Retro czyli swoista podróż w czasie w niezapomniane lata 20. i 30. minionego stulecia. Otworzy go efektowna Parada Retro – głównymi ulicami miasta przejdą damy w wytwornych sukniach i panowie w eleganckich cylindrach oraz przejadą zabytkowe samochody. Parada wyruszy o godz. 13.30 spod Centrum Handlowego Stara Papiernia i przejdzie do Parku Zdrojowego. Na scenie amfiteatru wystąpią znakomici jazzmani z grupy Dixie Fellows, Konstanciński Chór Kameralny pod dyrekcją Franciszka Kubickiego oraz Kataryniarz Jan. Studio Piosenki Konstancińskiego Domu Kultury pod kierunkiem Diany Świder-Siepielskiej i grupa taneczna ER-nesta przypomną publiczności szlagiery z lat 20. i 30. Najmłodsi będą mogli obejrzeć spektakl muzyczny „Na ulicy Dobrej Wróżki”, do tanga zaprosi Formacja Tango Para Todos, a grupa Główny Zawór Jazzu zaprezentuje znane przeboje muzyki pop w niesamowitych swingowych aranżacjach retro. Ponadto w programie m.in.: wystawa zabytkowych samochodów, stoiska gastronomiczne, warsztaty artystyczne, wystawy, animacje, obozowisko harcerskie, atelier fotograficzne, retro fotobudka, gry i zabawy retro dla dzieci i dorosłych, dmuchańce, mecz retro piłki nożnej i loty balonem. Dni Konstancina zwieńczą Dancing Retro z Michałem Foggiem oraz lekcja tanga i milonga z Formacją Tango Para Todos czyli potańcówka w stylu retro w altanie w Parku Zdrojowym przy Hugonówce. Nie zabraknie również tradycyjnego konkursu na najlepsze stroje z epoki.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię