W tym roku gmina nie posprząta swojej nieruchomości, bo „nie ma na to środków w budżecie”

10

PIASECZNO Miesiąc temu pisaliśmy o gminnej nieruchomości znajdującej się przy skrzyżowaniu ulic 11 Listopada i Wołodyjowskiego, na której znajduje się dzikie wysypisko śmieci. Okazuje się, że na razie gmina nie uprzątnie tego terenu


Na problem zwracał uwagę radny Michał Rosa, który wystąpił do burmistrza o uprzątnięcie odpadów (m.in. budowlanych i pochodzących z rozbiórki samochodów), znajdujących się na zapleczu gminnego budynku komunalnego. Odpowiedzi na interpelację udzieliła wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak, która poinformowała radnego, że w związku z dużymi ograniczeniami finansowymi, na tę chwilę gmina nie będzie w stanie uprzątnąć posesji.
Zakres prac jest bardzo duży, w związku z czym koszt uprzątnięcia odpadów przewyższa nasze możliwości finansowe – czytamy w piśmie.
W budynku przy 11 Listopada 64 prowadzony jest w tej chwili remont, polegający m.in. na wymianie pieców. Po jego zakończeniu gmina planuje rozebrać budynek gospodarczy, sprzątnąć odpady i założyć tam monitoring. Zadania te zostaną jednak wykonane dopiero w przyszłym roku.

TW

10 KOMENTARZE

  1. Brudasy mieszkają w tym komunalnym?
    Posprzątaliby sąsiedztwo, skoro i tak siedzą „na naszym garnuszku”, ale oczywiscie poprawność polityczna nie pozwala zagonić nierobów do pracy… 🙁

  2. Jakiś czas temu był artykuł o zaśmieconym terenie na rogu Żytniej i Jarząbka. Właściciel wspomnianej działki otrzymał nakaz posprzątania jej. Zastanawiam się czemu właściciel tej działki musi wydać pieniądze i szybko ją posprzątać a gmina może powiedzieć nie mam pieniędzy porządku nie będzie?

  3. Dokładnie , to może burmistrzowie się wezmą do roboty i wyrzuca śmieci. Zwykły obywatel to już by był straszony karami. Śmieszna gmina, pseudo gmina przy wyborach rozliczcie tych darmozjadów bez honoru.

  4. Dokładnie , to może włodarze się wezmą do roboty i wyrzuca śmieci. Zwykły obywatel to już by był straszony karami. Śmieszna gmina, pseudo gmina przy wyborach rozliczcie tych darmozjadów bez honoru.

  5. Gdzie jest straż wiejska?

    Powinni wlepić mandat włodarzom miasta za ten burdel, tak jak to ochoczo czynią w przypadku osób prywatnym, którym plebs notorycznie zaśmieca działki.

  6. Oczywiści straż tego nie zrobi. Jest to ewidentna podstawa do rozwiązania SM po wcześniejszym ukaraniu komendanta za brak działań. Święte krowy jak za komuny są nietykalne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię