PIASECZNO W Urzędzie Miasta i Gminy w Piasecznie już wkrótce mieszkańcy będą mogli płacić kartą


Gmina Piaseczno planuje przystąpić do „Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej”, który na początku kwietnia został uruchomiony przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową S.A.

W ocenie autorów programu umożliwienie płatności kartą w urzędach administracji publicznej i w jednostkach samorządowych to nie tylko większa wygoda dla mieszkańców, ale także jeden z czynników ograniczających tzw. szarą strefę. Program realizowany jest w związku z zawartym pomiędzy Ministrem Rozwoju i Finansów a Krajową Izbą Rozliczeniową S.A. „Porozumieniem w sprawie współpracy w ramach upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej”.

22 listopada na sesji Rady Miejskiej podjęta została uchwała w sprawie płatności bezgotówkowych w Urzędzie Miasta i Gminy w Piasecznie. Teraz zostanie złożona do Ministerstwa Rozwoju deklaracja przystąpienia Urzędu do tego programu – informuje sekretarz gminy Arkadiusz Czapski.

Płatność kartą w Urzędzie ma być możliwa od początku 2018 roku. Opłacić kartą będzie można wszystkie swoje zobowiązania w stosunku do gminy. Płatności kartą będzie można dokonać w kasie na parterze budynku Urzędu Miasta i Gminy przy ul. Kościuszki 5.

źródło: piaseczno.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię