PIASECZNO Był pomysłodawcą powstania Młodzieżowej Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej Patronat III, a później jej wieloletnim prezesem. W 2002 roku pełnił również funkcję wicestarosty piaseczyńskiego


– Jestem zszokowany tą wiadomością, jeszcze wczoraj rozmawialiśmy – mówi Józef Wierzchowski, prezes spółdzielni Patronat III. Jan Trzciński był jego poprzednikiem przez niemal całe lata 80. i początek 90. ubiegłego wieku. Nadal jednak, społecznie, udzielał się w zarządzie Młodzieżowej Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej.

– Był pomysłodawcą i w 1981 roku jednym z czternastu założycieli naszej spółdzielni – wspomina współpracownika Józef Wierzchowski. – Patronat to było jego życie, włożył w jego działalność bardzo dużo serca.

Jan Trzciński jako radny z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej w 2002 roku (ostatnim pierwszej kadencji samorządu powiatu) został wybrany wicestarostą piaseczyńskim. – Janek był bardzo oddanym człowiekiem i pasjonatem – mówi Jerzy Kongiel, starosta w owym czasie. Członkiem zarządu była wówczas jeszcze Maria Bernacka-Rheims. – Jan był inteligentny, koleżeński, znał się na samorządzie – podkreśla.

Jerzy Kongiel pamięta, że jedną z pierwszych decyzji jaką podjęły nowe władze powiatu w 2002 roku było przekazanie taboru wąskotorówki w zarząd Piaseczyńskiemu-Grójeckiemu Towarzystwu Kolei Wąskotorowej, po tym jak starostwo pozyskało ten majątek bezpłatnie od Polskich Kolei Państwowych.

Pogrzeb Jana Trzcińskiego odbędzie się 9 kwietnia (poniedziałek) o godz. 11 w kościele przy ul. Ogrodowej 3. Po mszy zostanie odprowadzony na cmentarz komunalny przy ul. Julianowskiej.

2 KOMENTARZE

  1. ooo, a to ciekawe i na jakich zasadach :
    „Jerzy Kongiel pamięta, że jedną z pierwszych decyzji jaką podjęły nowe władze powiatu w 2002 roku było przekazanie taboru wąskotorówki w zarząd Piaseczyńskiemu-Grójeckiemu Towarzystwu Kolei Wąskotorowej, po tym jak starostwo pozyskało ten majątek bezpłatnie od Polskich Kolei Państwowych.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię