W willi przy parku otwarto Punkt Informacji Turystycznej

1

KONSTANCIN-JEZIORNA Kilka tygodni temu w wyremontowanej willi Kamilin znajdującej się przy wejściu do Parku Zdrojowego odbyły się pierwsze śluby cywilne. Teraz, wraz z początkiem roku szkolnego, na dole budynku uruchomiono pierwszy w uzdrowisku Punkt Informacji Turystycznej


Od wtorku do piątku punkt ma być czynny w godz. 10-18, zaś w soboty i niedziele w godz. 10-16

Uruchomienie punktu nie jest niespodzianką, ponieważ był on w planach już dawno, kiedy to samorząd zdecydował się wyremontować zabytkowy budynek. Gdy oficjalnie rozpoczynał działalność Pałac Ślubów, podpytaliśmy burmistrza Kazimierza Jańczuka, kiedy planowane jest otwarcie punktu. Mimo że pomieszczenie było już przygotowane, burmistrz nie potrafił podać konkretnej daty. Twierdził, że jest problem ze znalezieniem osób, które mogłyby w tym reprezentacyjnym miejscu pracować. Jak się jednak okazuje, rekrutacja zakończyła się pomyślnie, bo miejsce jest od 1 września do dyspozycji odwiedzających Konstancin-Jeziornę gości.

Pełna informacja turystyczna

Punkt ma służyć nie tylko kuracjuszom, ale także mieszkańcom pragnącym lepiej poznać miejscowość, w której na co dzień żyją. Będzie można otrzymać tu pełną informację turystyczną oraz kulturalną, a także zaopatrzyć się w niezbędniki turysty, jak mapy, przewodniki czy foldery informacyjne. Punkt ma być czynny sześć dni w tygodniu oprócz poniedziałków. Będzie podlegał pod Konstanciński Dom Kultury, który na pierwszym piętrze willi ma do dyspozycji także salę wystawienniczą.

Będą tu także pamiątki

W przyszłości w punkcie ma ruszyć sprzedaż pamiątek i gadżetów związanych z Konstancinem-Jeziorną.
– Chcemy oferować tu m.in. upominki z motywem wycinanki polskiej oraz uświadamiać mieszkańcom i gościom, że jej historia zaczęła się w Jeziornie – mówi Edyta Markiewicz-Brzozowska, dyrektor KDK.
Punkt już dziś zaprasza do współpracy wszystkie firmy i instytucje związane z szeroko rozumianą branżą turystyczną, gastronomiczną, hotelarską i rekreacyjną z terenu całego powiatu piaseczyńskiego.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Wiele lat temu jeden z moich znajomych mieszkał w tej willi. Mgliście pamiętam, jak jakąś małą winną imprezę kończyliśmy na dachu. Sympatycznie było, nastrojowo (jak to w Konstancinie), gadało się o sprawach wówczas dla nas istotnych….
    Myślę, że ten punkt informacji turystycznej też powinien urządzać podobne imprezy dla różnych gości odwiedzających Konstancin. Ich sentyment do Konstancina od razu by wzrósł 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię