W Wołominie powalczą o drugą ligę

0

KOSZYKÓWKA Koszykarze MUKS Piaseczno, po wygraniu trzeciej ligi na Mazowszu, rozpoczęli batalię o awans do drugiej ligi. W turnieju półfinałowym na własnym parkiecie uzyskali awans do finału, a decydujące mecze zostaną rozegrane w ten weekend w Wołominie

Po wyraźnej porażce z Wiarą Lecha Poznań (65:86) w pierwszym meczu podopieczni Cezarego Dąbrowskiego nie mieli już marginesu błędu. Żeby awansować do turnieju finałowego musieli wygrać kolejne dwa spotkania. O zwycięstwie z KS Basket Legnica (89:58) zdecydowała, w głównej mierze, znakomita trzecia kwarta, w której MUKS zdobył aż 37 punktów, tracąc przy tym 13 oczek. Sytuacja odwróciła się dzień później. Po dobrym początku to rywale, KTK JS Invest Knurów, wyglądali lepiej po przerwie – nie tylko odrobili kilkunastopunktową stratę, ale i wyszli na prowadzenie. Na szczęście piasecznianie otrząsnęli się i zagrali lepiej końcówkę, dzięki czemu zagrają o drugą ligę w Wołominie (87:82) z zespołami: Niedźwiadki Chemart Przemyśl, PGE Spójnia Stargard i Speed sport Wołomin.

– Pierwszy mecz nam totalnie nie wyszedł, zagraliśmy jak nie my – mówi Piotr Łazarek, silny skrzydłowy MUKS Piaseczno. – Mieliśmy wiele strat i słabą skuteczność. Był to dla nas zimny prysznic, ale na szczęście podnieśliśmy się i wygraliśmy dwa kolejne mecze. Finał odbędzie się w weekend 21-23 kwietnia w Wołominie i jeżeli chcemy myśleć o awansie, musimy popracować, przede wszystkim, nad atakiem.