PIASECZNO Przebudowane skrzyżowania mają być gotowe najpóźniej do końca wakacji


Na pierwsze rondo w Zalesiu Górnym mieszkańcy miejscowości czekają od przeszło 15 lat.

– Od tylu lat prosimy samorząd o spowolnienie ruchu na łuku drogi z Prażmowa. Na skrzyżowaniu obok poczty od lat dochodzi do wypadków, rozbijane są samochody i wiaty przystankowe – mówi Ewa Molenda-Stroińska, sołtys Zalesia Górnego.

Rondo powstanie na nietypowym styku aż pięciu ulic i sprawi, że kierowcy nadjeżdżający ul. Parkową od Ustanowa lub Wiekowej Sosny od centrum Zalesia będą musieli zdjąć nogę z gazu.

Starostwo w ciągu kilku dni podpisze umowę z wykonawcą inwestycji, która będzie kosztowała około 400 tys. zł. – Ponieważ przebudowa skrzyżowania będzie kosztowała mniej niż zakładaliśmy, zamierzamy jeszcze wykonać odcinek ul. Parkowej, na którym brakuje chodnika – zapowiada Ksawery Gut z zarządu powiatu piaseczyńskiego.

W tym samym czasie będzie powstawało przeszło trzykrotnie droższe rondo u zbiegu ulic Gościniec i Rybnej w Woli Gołkowskiej. W przypadku tej inwestycji urzędnicy powiatu również zapowiadają na najbliższe dni zawarcie umowy z wykonawcą. Przedsięwzięcie jest bardziej skomplikowane od tego w Zalesiu – drogowcy będą musieli m.in. najpierw dokończyć przejmowanie gruntów i przełożyć sieci podziemne.

– To rondo jest inwestycją z myślą o przyszłości. Od niego będzie się zaczynał wjazd na jeden z węzłów przyszłej szosy ekspresowej S7 [nazywaną popularnie Puławską-bis – przyp. red.] – tłumaczy Gut.

Rondo w Woli Gołkowskiej ma duże znaczenie dla gminy, to ona opłaciła koszty projektu i dołożyła powiatowi do przebudowy skrzyżowania.

2 KOMENTARZE

  1. chodnik zróbcie w Zalesiu, dzikami się zajmijcie a nie znowu jakiś przekręt żeby wujek zarobił, po co to komu? tyle lat ronda nie było i jakoś dawaliśmy radę

  2. Rondo w Zalesiu Górnym zwiększy bezpieczeństwo osób (w tym dzieci i młodzieży) którzy korzystają z pociągu i chodzą codziennie na stację. Dotychczasowe przejście było w miejscu z którego nie było widać nadjeżdżających pojazdów a wiata przystankowa była dwa razy zniszczona przez samochody wypadające z zakrętu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię