PIASECZNO Starsze małżeństwo straciło sporą ilość biżuterii i około 16 tys. zł – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Poszkodowani są wstrząśnięci. Na miejscu trwają policyjne czynności


Zalesianie w podeszłym wieku są zdruzgotani tym, że dali się podejść naciągaczom. Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić, oszust w rozmowie telefonicznej podszył się pod ich syna i błagał o pilną pomoc finansową. – Przestępca owinął sobie starszych ludzi wokół palca – słyszymy od piaseczyńskiego policjanta. Na miejscu pracują funkcjonariusze.

– Jeszcze raz proszę powtórzyć starszym mieszkańcom naszego powiatu, aby absolutnie nikomu nie ufali, jeśli powie, że jest krewnym i potrzebuje natychmiastowej pożyczki finansowej. Po takim telefonie należy natychmiast zadzwonić na policję – apeluje kom. Jarosław Sawicki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

W ubiegłym roku w Warszawie i okolicach na “wnuczka” wyłudzono od seniorów 15,8 mln zł! W tych wszystkich przypadkach przestępca prosi o przygotowanie gotówki (w Zalesiu dodatkowo precjozów) do odbioru w mieszkaniu ofiary lub wykonanie przelewu na konto bankowe, albo nawet wspólne wyjście do oddziału banku. W większości przypadków fałszywy krewny podsyła „zaufaną osobę” po gotówkę mówiąc, że nie może po pieniądze przyjechać osobiście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię