W Zalesiu Górnym ulatnia się gaz. Czy mieszkańcy są w niebezpieczeństwie?

3

PIASECZNO – Przyjedźcie na ulicę Szmaragdowych Żuków w Zalesiu Górnym, tam od tygodnia ulatnia się gaz – alarmuje pani Ewa, nasza czytelniczka. – Dzwoniłam do gazowni. Powiedzieli, że naprawa awarii jeszcze trochę potrwa…


Wykop na dnie którego widać cienką, metalową rurę znajduje się przy samej drodze, obok posesji oznaczonej numerem „6”.
– Dookoła czuć gaz. Ja rozumiem, że to jest sezon urlopowy, ale taka awaria powinna zostać jak najszybciej usunięta – mówi pani Ewa.
Mieszkanka opowiada, że wszystko zaczęło się od tego, że spółce PSG nie zgadzała się ilość gazu dostarczana do pobliskich posesji. Okazało się, że winę za to ponosi stara, rozszczelniona rura.
– Odsłonili ją więc i podobno tymczasowo zabezpieczyli. Jednak awaria nie została usunięta. Proszę się zatem nie dziwić, że okoliczni mieszkańcy obawiają się wybuchu… – dodaje nasza czytelniczka.
Piaseczyński oddział Polskiej Spółki Gazownictwa potwierdza, że w Zalesiu Górnym doszło do awarii.
– Zabezpieczyliśmy miejsce ulatniania się gazu opaską – wyjaśnia jeden z pracowników działu technicznego. – Naprawa jest jednak skomplikowana i musimy się do niej odpowiednio przygotować. Myślę, że usunięcie awarii nastąpi w połowie przyszłego tygodnia. Do tego czasu okolicznym mieszkańcom nic nie grozi, cały czas kontrolujemy to miejsce – uspokaja.

TW

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię