W zeszłym roku białe bryłki, teraz pocięty styropian…

4

LESZNOWOLA/PIASECZNO Mieszkańcy Bobrowca i Wilczej Góry skarżą się na ścinki styropianu, wyrzucone na pobocze i chodnik prawdopodobnie przez piaskarkę


Podczas ubiegłorocznej zimy mieszkańcy Piaseczna znajdowali w różnych miejscach białe, tajemnicze bryłki, przypominające trochę nierozpuszczoną sól. Choć pojawiły się różnego rodzaju teorie dotyczące pochodzenia tych grudek, był to po prostu nierozpuszczony chlorek sodu, którym posypywano drogi i chodniki podczas opadów śniegu.
To co od kilku dni znajdujemy na chodniku biegnącym od Groszka do skrzyżowania Postępu ze Słoneczną oraz przylegających do niego posesjach to na pewno nie jest sól – zapewnia pan Andrzej, mieszkaniec Bobrowca. – To są niewielkie skrawki styropianu, który ktoś rozrzucił z chirurgiczną precyzją. Podejrzewam, że musiała to być piaskarka. Widocznie do mieszanki piaskowo-solnej trafiło przez przypadek kilka płyt styropianu, które zostały przemielone i rozrzucone.
Część skrawków wiatr zwiał na trawniki i pobliskie posesje, część przykleiło się do nowego ciągu pieszo-rowerowego.
Zrobił się tu straszny bałagan. Uważam, że ktoś powinien teraz to posprzątać – mówi nasz czytelnik.

TW

4 KOMENTARZE

 1. „… to na pewno nie jest sól – zapewnia pan Andrzej, mieszkaniec Bobrowca”
  ========================
  Jak mniemam, pan Andrzej próbował?
  Szacun, ja bym tam raczej z jezdni niczego nie zlizywał!
  Zastanowiłbym się, gdyby przewróciła się cysterna z wódką 😉

  „To są niewielkie skrawki styropianu, który ktoś rozrzucił z chirurgiczną precyzją (…) Uważam, że ktoś powinien teraz to posprzątać – mówi nasz czytelnik”
  ==============================
  Hehe, najlepiej osobiście burmistrz Putkiewicz! 🙂
  Aż się tarzam ze śmiechu, jak to widzę oczami wyobraźni.
  Myślę, że ten „nasz czytelnik” mógłby się zgłosić do Urzędu Gminy z propozycją osobistego posprzątania tych „rozrzuconych z chirurgiczną precyzją niewielkich skrawków styropianu”. Założę się, że burmistrz dałby mu za to każde pieniądze.

 2. P.Danuta Rechnia miała takie pomysły kazała by każdy wyrywał trawkę z kostki brukowej przy swojej posesji. Ale dawno o niej nie słyszałem .

 3. …..– Zrobił się tu straszny bałagan. Uważam, że ktoś powinien teraz to posprzątać – mówi nasz czytelnik. ….. To bierz miotłę CZYTELNIKU i do roboty!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię