LESZNOWOLA Ponad 2000 krzewów marihuany zabezpieczyli policjanci warszawskiego CBŚP w Ciechanowie i Ostrowi Mazowieckiej. Trzecia plantacja miała ruszyć w Zgorzale w gminie Lesznowola.


Z 2000 krzewów można uzyskać ponad 400 kilogramów marihuany o wartości ponad 6,5 mln zł. w obrocie hurtowym. Zatrzymano pięciu mężczyzn, którzy w wynajętych magazynach uprawiali konopie. Teraz odpowiedzą za wytwarzanie narkotyków za co grozi im do 8 lat pozbawienia wolności

Funkcjonariusze warszawskiego CBŚP ustalili, że w Ciechanowie w wynajętym magazynie została zorganizowana uprawa konopi indyjskich. Plantacja funkcjonowała w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowań. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn i zabezpieczyli ponad 530 krzewów konopi, z których można uzyskać kilkadziesiąt kilogramów marihuany. Jeden z zatrzymanych został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Następnie w miejscowości Ostrów Mazowiecka funkcjonariusze odkryli kolejną plantację marihuany. Tym razem jednak w hali było ponad 1600 krzaków marihuany i gotowy produkt. Na posesji w garażu dla samochodów ciężarowych odkryto bardzo dużą, w pełni wyposażoną uprawę konopi. Magazyn był podzielony na 7 stref, a w każdej z nich znajdowały się krzewy. W sumie było ich 1620. Plantacji doglądał obywatel Wietnamu. Funkcjonariusze warszawskiego CBŚP zatrzymali też właściciela posesji. Również w tym przypadku na wniosek Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Ciechanowie sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące.

W Zgorzale (gmina Lesznowola) CBŚP znalazło miejsce przygotowywane na plantację. Funkcjonariusze zabezpieczyli całe kompletne wyposażenie plantacji, która jeszcze nie została uruchomiona. O skali planowanej produkcji świadczy jednak fakt, że na miejsce zostało dowiezione ponad 1800 doniczek na krzewy marihuany. Policjanci zatrzymali organizatora plantacji, którego po przedstawieniu zarzutów, sąd aresztował na 3 miesiące.
Zabezpieczono aparaturę służącą do produkcji i chemię organiczną wykorzystywaną w cyklu produkcyjnym. Jak ustalili policjanci, by ukryć charakterystyczny zapach, organizatorzy plantacji zbudowali specjalne instalacje filtrujące.

Źródło i fotografie: CBŚ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię