Wakacje z piaseczyńską wąskotorówką

0

PIASECZNO Wycieczki szlakiem wąskotorówki to atrakcja nie tylko dla najmłodszych. Do końca wakacji zaplanowano jeszcze kilka interesujących wycieczek, na które warto się wybrać całą rodziną. Oprócz przejazdu pociągiem, organizatorzy zapewniają dodatkowo płatne atrakcje dla dzieci, catering, przejazdy lokomotywą i bryczką konną

W sobotę 10 sierpnia będzie na nas czekał Pociąg Warszawskich Linii Turystycznych prowadzony przez Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej wraz z Zarządem Transportu Miejskiego. Odjazd z Piaseczna o godzinie 14.20, powrót ok. godz. 18. Dla chętnych dojazd z Warszawy zabytkową linią autobusową „51” (szczegóły na stronie głównej w zakładce WLT). Przejazd kolejką na trasie Piaseczno – Złotokłos – Piaseczno. W trakcie postoju na polanie w Runowie (ok. 2,5 h) przewidziano ognisko.
Następnego dnia – Niedziela z kolejką wąskotorową. Odjazd pociągu z Piaseczna o godzinie 11, powrót ok. godz. 15. Przejazd odbędzie się na trasie Piaseczno – Tarczyn – Piaseczno. Na polanie w Runowie również odbędzie się piknik i ognisko (ok. 2,5 godz.).
Kolejny przejazd kolejką odbędzie się w czwartek 15 sierpnia. O godzinie 12 z Piaseczna wyruszy pociąg specjalny z okazji Dnia Wojska Polskiego. Powrót do Piaseczna zaplanowano na ok godz. 16. Przed odjazdem pociągu, na stacji Piaseczno Miasto Wąskotorowe odbędzie się krótkie wspomnienie pułkownika – „Starego Wiarusa”, poświęcone wydarzeniom z 15 sierpnia 1920 roku. Na polanie zaplanowano 2,5 godzinny postój, w czasie którego w cenie biletu przewidziano ognisko, kije do kiełbasek, drobny sprzęt sportowy, leżaki, a także występ warszawskiej kapeli ulicznej „Z Tunelu”. W jej wykonaniu usłyszymy piosenki starej Warszawy, pieśni powstańcze oraz wojskowe.
W sobotę 17 sierpnia znów zaprasza Pociąg Warszawskich Linii Turystycznych prowadzony przez Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej wraz z Zarządem Transportu Miejskiego. Odjazd z Piaseczna o godzinie 14.20, powrót ok. godz. 18.
Kolejna Niedziela z kolejką wąskotorową odbędzie się 18 sierpnia. Odjazd pociągu z Piaseczna o godzinie 11, powrót ok. godz. 15. Przejazd na trasie Piaseczno
– Tarczyn – Piaseczno. Piknik i ognisko na polanie w Runowie (ok. 2,5 godz.). Zapewniamy (za dodatkową odpłatnością): catering, atrakcje dla dzieci, przejazdy lokomotywą i bryczką konną.
Szczegóły na: www.kolejka-piaseczno.pl, tel. 607-155-188, (22) 756 76 38
Zakup biletów: www.bilety.kolejka-piaseczno.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię