Wakacyjne wystawy

0

PIASECZNO Warto w te wakacje zajrzeć do Kolonii Artystycznej. W galerii mieszczącej się przy ulicy Dębowej 3 oglądać można obecnie aż dwie różne wystawy. Do 13 sierpnia czynna będzie ekspozycja monotypii, ceramiki i unikatowej biżuterii dwóch sióstr Anny Ewy i Marii Janigi, a w ogrodzie do 15 sierpnia oglądać można wystawę fotografii pracy profesora Adama Myjaka


– To nasza pierwsza, ale mam nadzieję że nie ostatnia wspólna wystawa – mówi Anna Ewa Janiga. – Chciałybyśmy ją zadedykować zmarłym rodzicom. W mojej twórczości kieruję się spontanicznością i instynktem. Nagle rodzi się pomysł na biżuterię inspirowany jakimś przeżyciem estetycznym – wystawą, odbiciem światła lub przedmiotem.
W realizacji swych projektów artystka stosuje różnorodne techniki, między innymi odlewy na traconym wosku.

Jej siostra Maria Janiga określana jest z kolei jako „artystka żywiołowa”, co objawia się wielką wrażliwością odbioru świata i ludzi. Interesuje się głównie malarstwem pejzażowym i eksperymentuje z fakturami, co doprowadziło ją do ceramiki i twórczości w technice papier-mache. Monotypie kumulują natomiast wszystkie doświadczenia artystki w dziedzinie faktury malarskiej, poszukiwań kolorystycznych oraz abstrakcyjnego budowania obrazu.

W ogrodzie w Kolonii Artystycznej (dostępnej w każdy piątek, sobotę i niedzielę w godzinach od 13 do 19) prezentowane są aktualnie wielkoformatowe fotografie prac profesora zwyczajnego na ASP w Warszawie Adama Myjaka – mieszkańca Zalesia Dolnego, który prowadzi również pracownię dyplomującą na wydziale rzeźby i pracownię rzeźby na wydziale grafiki.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię