Wakacyjne zajęcia z treningu funkcjonalnego

1

Zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców Gminy Lesznowola, na wakacyjne zajęcia treningu funkcjonalnego, pod okiem profesjonalnego trenera Damiana Wiśniewkiego – pasjonata crossfitu, kalisteniki i treningu funkcjonalnego.

Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele:

Sobota:
w Mysiadle przy ul. Polnej na urządzeniach street workout – 9:00-10:00,
w Mrokowie przy ul. Marii Świątkiewicz – 11:00-12:00,
Niedziela:
w Nowej Woli przy ul. Krasickiego na urządzeniach street workout – 9:00-10:00,
w Nowej Iwicznej na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Krasickiego – 10:30-11:30.

Chętni mogą uczestniczyć w zajęciach przez całe wakacje – ostatnie spotkanie z trenerem odbędzie się 26 sierpnia. Wstęp wolny.

Trening funkcjonalny to nowoczesne podejście do treningu, którego podstawowymi zasadami są wielostawowość oraz funkcjonalność ćwiczeń, czyli ich użyteczność, imitująca ruchy dnia codziennego. To, co odróżnia trening funkcjonalny od reszty, to wykonywanie niczym nieskrępowanych, nieograniczonych i wielopłaszczyznowych ruchów, które aktywizują do pracy nie tylko ciało, ale także umysł.

Zalety treningu funkcjonalnego
Nie od dziś wiadomo, że najlepszymi ćwiczeniami na spalanie tkanki tłuszczowej jest aktywizowanie jak największej ilości grup mięśniowych podczas jednego ćwiczenia. Jednak do szybkich efektów wymagana jest także odpowiednia dieta. Ale co jest największą zaletą treningu funkcjonalnego i jakie efekty możemy odczuć już na samym początku?
Przede wszystkim znacząco poprawia się nam wydolność organizmu, gdyż trening funkcjonalny wymusza intensywniejsze krążenie krwi. Oczywiste jest to, że każdy ruch wykonywany przez nas powoduje wzmacnianie mięśni. Trenując funkcjonalnie, wzmacniamy mięśnie całego ciała, z racji tego, że aktywizujemy do pracy wszystkie rodzaje włókien mięśniowych (białe, zwane też szybkokurczliwymi, jak i czerwone – zwane wolnokurczliwymi).
Dodatkową zaletą jest angażowanie do pracy mięśni głębokich, które chronią nas przed kontuzjami, ale są także podstawą do utrzymania prostej postawy i płaskiego brzucha, jak i centralnego gorsetu mięśniowego (core), wzmacniającego mięśnie tułowia zarówno z przodu, jak i z tyłu, odciążając tym samym kręgosłup (idealne dla osób prowadzących siedzący tryb życia i uskarżających się na bóle w zarówno dolnej, jak i górnej części kręgosłupa).
Dzięki takiemu treningowi nie rozbudujemy masy mięśniowej, ale nasza sylwetka zdecydowanie ulegnie poprawie, metabolizm zacznie się “rozkręcać” (im szybszy metabolizm, tym lepsze i szybsze spalanie tkanki tłuszczowej), na pewno będziemy mogli poruszać się szybciej, sprawniej i wydajniej. Poprawie ulega także nasza gibkość i koordynacja, co przekłada się na zdecydowanie większy uśmiech w ciągu dnia, gdyż różne zadania dnia codziennego przestaną sprawiać nam problemy.

Sprzęt wykorzystywany do treningu
W trakcie treningu będziemy korzystać z urządzeń dostępnych na obiekcie. W Mysiadle i Nowej Woli mamy do dyspozycji urządzenia street workout.
Jednak to nie wszystko. Będziemy także wykorzystywać sprzęt taki jak: kettlebell, worki bułgarskie, skakanki, TRX.

1 KOMENTARZ

  1. co ma do tego gmina Lesznowola, gnijąca w długach UNIJNYCH. Sama idea sportu oczywiście na tak, ale czy gmina musi nam polecać zachowania , z takich akcji nigdy nie wyrośnie mistrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię