Wakacyjny konkurs dla dzieciaków

0

GÓRA KALWARIA „Raz, dwa, trzy – warszawiakiem jesteś Ty” to rodzinna międzymuzealna gra wakacyjna organizowana z inicjatywy Muzeum Powstania Warszawskiego.W tym roku do zabawy dołączył Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku

Konkurs odbywa się już po raz dziewiąty. Organizator zapraszamy wszystkie rodziny z dziećmi na wakacyjną przygodę, która potrwa od 22 czerwca do 8 września 2019 roku. Jeśli chcecie zostać tropicielami tajemnic i dowiedzieć, kto straszy na zamku w Czersku, co to jest kenotron, kto mieszkał w Ermitażu, kim była Sue Ryder, do czego służyła koreańska lektyka „gama”, co to jest Chryzokola, co przywiozła Wanda Rutkiewicz z wyprawy na Mount Everest, lub odpowiedzieć na pytanie: „Czy Warszawa jest kobietą?”, koniecznie weźcie udział w naszej fantastycznej zabawie. Aby rozpocząć przygodę, wystarczy wejść na stronę www.razdwatrzywarszawiak.pl, zarejestrować się i za darmo pobrać przygotowane materiały. Na wszystkich graczy czekają nowe wyzwania i ciekawe miejsca, a dla wytrwałych przygotowaliśmy nagrody!

Wypełniając specjalne „detektywistyczne” karty pracy, uczestnicy gry w sposób aktywny i twórczy poznają ważne postacie z historii stolicy i Mazowsza.

A oto instrukcja krok po kroku:

1. Wejdź na naszą stronę www.razdwatrzywarszawiak.pl i znajdź zakładkę „rejestracja” (w prawym górnym rogu). Po kliknięciu zarejestruj graczy (jedno zgłoszenie od jednej rodziny) i poczekaj na potwierdzenie rejestracji. Kliknij w link i po chwili na podany przez Ciebie mail, przyjdzie informacja zwrotna

z Tajnym Numerem Agenta. Numer ten posłuży potem do prawidłowej identyfikacji uczestników gry.

2. Otwórz zakładkę POBIERZ I BAW SIĘ. Wydrukuj KARTY ZADAŃ. Przy każdej instytucji znajdziesz dwie karty – w wersji podstawowej ( dla młodszych ) i zaawansowanej (dla starszych). Wystarczy pobrać i wydrukować jedną z nich. Jeśli chcesz, to każdy członek rodziny może mieć swoją. Jeśli nawet każdy członek rodziny zarejestruje się osobno, to i tak rodzina otrzyma jeden numer.

UWAGA! Wszystkie 33 placówki współtworzące grę zostały podzielone na grupy oznakowane kolorami: niebieskim, zielonym, czerwonym i pomarańczowym. Z każdej grupy wybierz po dwie placówki, w sumie osiem.

MIEJSKI OGRÓD ZOOLOGICZNY W WARSZAWIE
MUZEUM FRYDERYKA CHOPINA
MUZEUM NARODOWE W WARSZAWIE
KORDEGARDA GALERIA SZTUKI NARODOWEGO CENTRUM KULTUR
MUZEUM PAŁACU KRÓLA JANA III W WARSZAWIE
MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
MUZEUM STAROŻYTNEGO HUTNICTWA MAZOWIECKIEGO IM. STEFANA WOYDY
ZAMEK KRÓLEWSKI W WARSZAWIE – MUZEUM. REZYDENCJA KRÓLÓW I RZECZYPOSPOLITEJ
PAŃSTWOWE MUZEUM ETNOGRAFICZNE W WARSZAWIE

DOM SPOTKAŃ Z HISTORIĄ
MUZEUM SUE RYDER
MUZEUM IM. KAZIMIERZA PUŁASKIEGO W WARCE
MUZEUM ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE
MUZEUM MAZOWSZA ZACHODNIEGO W ŻYRARDOWIE
MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI W WARSZAWIE
VIII OGRÓD JORDANOWSKI
MUZEUM MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W WARSZAWIE

AKADEMIA NAUK MUZEUM ZIEMI W WARSZAWIE
MUZEUM SPORTU I TURYSTYKI W WARSZAWIE
DOM KULTURY DOROŻKARNIA
MUZEUM HISTORII ŻYDÓW POLSKICH
MUZEUM SZTUKI NOWOCZESNEJ W WARSZAWIE
PAŃSTWOWY INSTYTUT GEOLOGICZNY – PAŃSTWOWY INSTYTUT BADAWCZY MUZEUM GEOLOGICZNE PIG
STACJA MUZEUM
TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ PRUDENTIAL POLSKA

„PRZYSTANEK HISTORIA” CENTRUM EDUKACYJNE IPN IM. JANUSZA KURTYKI
DZIAŁ STAREJ KSIĄŻKI MEDYCZNEJ GŁÓWNEJ BIBLIOTEKI LEKARSKIEJ
ZAMEK KSIĄŻĄT MAZOWIECKICH W CZERSKU
FUNDACJA KRONENBERGA PRZY CITI HANDLOWY
MUZEUM HISTORYCZNE W LEGIONOWIE
MUZEUM KARYKATURY
MUZEUM JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W SULEJÓWKU
MUZEUM WARSZAWSKIEJ PRAGI, ODDZIAŁ MUZEUM WARSZAWY

3. Odwiedź wybrane osiem placówek (po dwie z każdej grupy) i odpowiedz poprawnie na pytania zawarte w Karcie Zadań. Zatrzymaj Karty Zadań.

Od 1 sierpnia będzie czynny system zapisywania odpowiedzi on-line. Wchodząc w kolejne Karty Zadań, będzie można wpisać odpowiedzi w kwestionariusz. Pamiętaj, żeby go wypełnić, będzie Ci potrzebny Tajny Numer Agenta, który otrzymasz podczas rejestracji. Wszystkie osoby, które rozwiążą zadania przynajmniej z 8 placówek, otrzymają gwarantowane nagrody na Wielkim Finale. Potwierdzeniem poprawnie wykonanych zadań będzie mailowe zaproszenie na Wielki Finał.

Powodzenia i dobrej zabawy 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię