Walczą o częstsze kursy popularnego autobusu

5

PIASECZNO/KONSTANCIN-JEZIORNA Dwie mieszkanki walczą o zwiększenie liczby kursów autobusu 724, łączącego Piaseczno z warszawskimi Kabatami. – Jak na dzisiejsze standardy linia ta kursuje rzadko, co powoduje problemy z dostaniem się do pracy czy szkoły – mówią aktywistki


O linii tej pisaliśmy pięć lat temu. Wówczas kursowała jeszcze rzadziej, bo średnio co półtorej godziny. Teraz, zgodnie z rozkładem, 724 jeździ co godzinę. Autobus wyjeżdża z centrum Piaseczna, a następnie przez Skolimów i Konstancin jedzie do Osiedla Kabaty, wcześniej zatrzymując się także przy stacji metra. Dwie mieszkanki Skolimowa zamierzają rozpocząć akcję zbierania podpisów pod petycją dotyczącą zwiększenia liczby kursów 724.
Rzadkie kursy powodują trudności w dostaniu się zarówno do Piaseczna, jak i Warszawy – wyjaśniają. – Z powrotem również nie jest różowo. Przez Rozjazd Oborski jedzie tylko jeden autobus. W związku z tym, osoby mieszkające poza zasięgiem linii L16 są całkowicie pozbawione możliwości dojazdu do domu w normalnym czasie. Podobnie sprawa ma się z mieszkańcami Piaseczna, którzy mają problem z dotarciem do wschodniej części Konstancina-Jeziorny.
Akcję mieszkanek popiera konstanciński radny Krzysztof Bajkowski.
Wielu osobom zależy na częstszym kursowaniu tego autobusu – mówi. – Będziemy starali się przekonać burmistrza, aby porozmawiał o tym pomyśle z ZTM. Następnym krokiem musi być znalezienie środków na ten cel, co może nie być jednak proste. Tym bardziej, że gmina Piaseczno nie chce partycypować w kosztach tego pomysłu.

TW

CZYTAJ TAKŻE:  Chcą częstszych kursów 724

5 KOMENTARZE

  1. A co mają powiedzieć mieszkańcy Bronisz? Nie ma żadnej komunikacji.
    Tylko autem , a jak nie mają ?
    Chleb kupić można najbliżej Piastów lub Ożarów ok 3 km….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię