LESZNOWOLA Strajkujący nauczyciele ZSP im. Noblistów Polskich w Lesznowoli wystosowali list otwarty do uczniów. Przytaczamy go w całości

Kochani Uczniowie!

My również jesteśmy rozczarowani i zaniepokojeni tym, że strajk się przedłuża. Wszyscy martwimy się o nadchodzące tygodnie. Bez Waszej obecności szkoła jest pozbawiona życia, treści i sensu. Zamknięcie tego miejsca to dla nas nie tylko rezygnacja z obowiązków, ale i utrata tego, co rozjaśnia codzienność nauczyciela: Waszych sukcesów i uśmiechów.

Dla każdego z Was przyjdzie jednak taki czas, że trzeba będzie „wybierać między tym, co słuszne, a tym, co łatwe”. Dla nas ten moment właśnie nadszedł. Uwierzcie nam – wolimy pracować niż protestować. Strajk to nic przyjemnego. Każdy jego kolejny dzień odbiera nam część wypłaty, za to przynosi ogromną falę krytyki i niechęci. Łatwiej byłoby się poddać, zakończyć protest, odetchnąć z ulgą, ale nie możemy tego zrobić, dopóki nie zrealizujemy celów naszej lekcji.

Wiedzcie, że właśnie tak lubimy myśleć o strajku – jako o długiej, trudnej i istotnej lekcji. Jej temat brzmi: jeśli jest coś dla Was ważne, to musicie o to walczyć.

My dziś walczymy o to, by zawód nauczyciela cieszył się szacunkiem i poważaniem. Walczymy o to, na co zasługujecie, czyli by o przywilej pracy w szkole i uczenia Was zabiegali ludzie zdolni, ambitni i pełni energii. Aby polska edukacja rozwijała się dzięki zaangażowaniu osób dobrze wykształconych, o jak najwyższych kwalifikacjach.

Walczymy i o to, by niektórzy z Was sami zapragnęli kiedyś zostać nauczycielami.

Dlatego prosimy o wsparcie i zrozumienie dla naszych działań.

Pozdrawiamy Was ciepło
Wasi Nauczyciele

19 KOMENTARZE

 1. “(…)by zawód nauczyciela cieszył się szacunkiem i poważaniem.” Brzmi to dosyć ironicznie, oglądając w internecie różnego rodzaju pseudo pioseneczki z przebierankami za krowy itp. – w wykonaniu…nauczycieli? Aż trudno w to uwierzyć.

 2. Raczej walczycie o kasę a niektóre wypowiedzi nauczycieli o tym że ich dzieci głodują brzmią ironicznie. Wielu by chciało mieć Wasze wypłaty i Wasze przywileje.

 3. Raczej walczycie o kasę a niektóre wypowiedzi nauczycieli o tym że ich dzieci głodują brzmią ironicznie. Wielu by chciało mieć Wasze wypłaty i Wasze przywileje.

 4. Dobrze, że mamy nauczycieli, którzy mają poczucie humoru. Wolelibyście by nasze dzieci uczyły smutasy, bojący się wychylić, pokornie znoszący niedostatek i durne postanowienia tzw. reformy edukacji – krótko: wierni mierni bez polotu.
  Mają być tacy jak wyborcy PiS którzy za pińcet + bez sprzeciwu zrobią wszystko co władza każe?

 5. …a wystarczyłoby posłuchać tekstu piosenek, a nie tylko je oglądać. Być może wtedy wiedziałby Pan, Panie zdegustowany i obserwatorze, czy hejterze, że jest coś więcej… Że pieniądze odgrywają tu drugoplanową rolę.

  • Tak tak, też mam takie wrażenie, wydaje mi się, że może być to element TOTALNEJ OPOZYCJI? Opisany gdzieś w instrukcji przez niejakiego pana Barosza K.? I tym bardziej mnie to denerwuje, że dzieci brane są na zakładników!

 6. Taaa….dostaną po 1000zeta podwyżki i nagle staną się wspaniałymi i światłymi pedagogami. Porządki zacznijcie od p.Broniarza. Już ponad 20 lat “walczy” o wasze prawa i godne życie…skoro jest tak źle tzn ,że facet jest beznadziejny.

 7. Na szacunek trzeba zasłużyć. U mojego syna w klasie maturalnej wychowawczyni, dyrektor i matematyczka w jednej bezprawnej osobie wystawiła mu 4xndst. Gdzie była 4 lata że czekała do 4 klasy. Więc jaki szacunek. Ludzie unikajcie Reymonta w Konstancinie bo p. dyrektor wydaje się że to jej prywatny folwark.

 8. Hahaha dobre sobie szacunek do ludzi którzy codziennie gnebia nasze dzieci. Takich pedagogów jak kiedyś byli już niema, teraz to frustraci których nikt w dzieciństwie nie tolerować. Teraz mają władzę to mogą sobie odbić dzieciństwo

 9. Szanuję Ich za wytrwałość i wiarę w zmiany.
  Odkąd dyrektorką przy ul Kalin została p.Krystyna-wszyscy zrozumieliśmy co znaczy chamstwo,niszczenie inicjatyw i młodych ludzi.O nauczycielach nie wspomnę – bo część odeszła, pozostali zostali dla dzieci nadal są mobbingowani przez dyrektorkę i podsłuchiwani/szpiegowani przez p.vice Jolantę.
  To ma być szkoła?-co z tego ,że pedagodzy super (jeszcze),skoro dyrektorka jest osobą NIEGODNĄ STANOWISKA.Jest kuta na cztery kopyta-żeby ją odwołać -potrzeba zgody RR a przewodniczącą została(nikt nie wie jak) ,tak jak przy Świętojańskiej p.Katarzyna,która nigdy nie widzi problemu.kolejna mierna-wierna.

 10. Ja się pośmieję jak dyrektorką przy al.Kalin-w Piasecznie zostanie Krycha-wtedy będzie strajk ,ile można znosić podłość tej osoby i ignorancje p. Hanny K-M ?
  Czas na zmiany !!! Dosyć kolesiostwa i układów .

  • Rączka rączkę myje? Nauczyciele strajkują, pan Trzaskowski wspiera rodziców w opiece nad dziećmi, urząd zapłaci za strajk (urząd zapłaci również za zorganizowaną opiekę nad dziećmi w trakcie kiedy powinny być w szkole) i wszyscy są zadowoleni z wyjątkiem rodziców, rządu i np. maturzystów, kktórzy poddawani są ogromnemu stresowi.

 11. Obecni uczniowie klas gimnazjalnych, klas 8 i maturalnych otrzymali od Was nauczyciele dużego stresu związanego z egzaminami. Za nami egzaminy gimnazjalne i klas 8. Przecież, żeby nie inni nauczyciele z innych szkół, którzy nie strajkowali i nie strajkują to im zawdzięczamy, że egzaminy się odbyły w terminie. A swoi nauczyciele zostawili uczniów bez jakiegokolwiek wsparcia. To chcecie pokazać uczniom jak w życiu przetrwać!!!!Tydzień wolnego mija, 3 dni do świąt również mija, no może dzieciaki cieszą się na krótko, ale budzi to już wiele wątpliwości, co dalszym materiałem, który nie jest przerabiany. Nie mają trzech przedmiotów, ale szereg trudnych przedmiotów i tematów do zaliczenia. Drodzy nauczyciele strajkujący myślicie, że będzie dla Was szacunek????

 12. Pani Mamo, chyba już przed strajkiej wspomnianego szacunku Pani nie miała. Gratuluję. Tego uczy swoje dziecko, ale.to wróci. Przykre. I, na listość boską, jak już się wypowiadacie, to chociaż sensownie. Za strajk – przeciągający się tak długo – odpowoedzialny jest rząd, a nie nauczyciele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię