Waleczność i poświęcenie to ich znak. Zasłużyli nie tylko na medale

POWIAT W poniedziałek, na dorocznej uroczystości, włodarze powiatu nagrodzili najlepszych sportowców i szkoleniowców z naszego terenu


W trakcie spotkania wyróżniono 69 zawodników, jedną drużynę oraz 26 trenerów reprezentujących 15 dyscyplin sportowych: jazdę szybką na wrotkach, karate, kolarstwo, biegi na orientację, bieganie, taniec sportowy, pływanie, kickboxing, badminton, jeździectwo – ujeżdżenie, szachy, judo, koszykówkę, łucznictwo i tenis.

Z rąk starosty Wojciecha Ołdakowskiego i jego zastępcy Arkadiusza Strzyżewskiego sportowcy odebrali dyplomy i nagrody, na które samorząd powiatu przeznaczył w tym roku łącznie 53,3 tys. zł. Wyróżnieni to reprezentanci 21 klubów: Stowarzyszenia Wiśniewski Kick-Boxing, UKS Judo Ikizama, SRS Kondycja, KS Olimpic, UKS OSiR Góra Kalwaria, IKS Konstancin, IKS AWF, LUKS Trójka Piaseczno, MKS Piaseczno, UKS Fighters Dojo Góra Kalwaria, UKS Tom Bee Team, MUKS Piaseczno, KJ Plejada, Bushi Team, UKS Zryw, KS Hubertus, KS X Fight, KS Grawitacja, KS Laura Chylice, UKS Piątka, Tennis Pro Piaseczno.

MUKS Piaseczno – III miejsce w Mistrzostwach Polskich Młodziczek w Koszykówce

Zawodnicy z naszego powiatu w ubiegłym roku zdobyli 10 złotych medali, trzy srebrne oraz 4 brązowe w imprezach rangi mistrzostw świata, Europy lub pucharu świata i pucharu Europy. Za medale zdobyte we współzawodnictwie krajowym (mistrzostwa Polski, puchar Polski) wręczone zostały 23 nagrody za zajęcie pierwszego miejsca, 14 nagród za zajęcie drugiego miejsca oraz 16 nagród (w tym jedna dla drużyny) za zajęcie trzeciego miejsca miejsca.

Nagrodzeni zawodnicy:

Stowarzyszenie Wiśniewski kick-boxing

Dawid Matysiak, III miejsce – Mistrzostwa Polski Kadetów Młodszych w Kickboxingu, kick light, waga -37 kg

Piotr Osmólski, III miejsce – Mistrzostwa Polski Kadetów Starszych w Kickboxingu, kick light, waga -42 kg

UKS Judo Ikizama

Adam Chryścina, I miejsce – Puchar Polski Młodzików (XVI Judo Baltic Cup)

SRS Kondycja

Oliwia Malmon, I miejsce – Mistrzostwa Polski U20 w LA, bieg na 800 m

Aleksandra Płocińska, III miejsce – Halowe Mistrzostwa Polski U20 w LA, bieg na 800 m

KS Olimpic

Karol Ciechomski, II miejsce – Puchar Polski młodzików w kolarstwie przełajowym

UKS OsiR Góra Kalwaria

Jakub Łącki, III miejsce – Puchar Najmłodszych w Biegu na Orientację, M-11, bieg sprinterski

Paulina Dzwonkowska, III miejsce – Puchar Najmłodszych w Biegu na Orientację, K-11, bieg sprinterski

IKS Konstancin

Maciej Raban, I miejsce – Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 15 lat w Pływaniu, 200 m stylem zmiennym, 100 i 200 m stylem grzbietowym

Jan Rembowski, I miejsce – Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat w Pływaniu, 100 i 200 m stylem klasycznym

Patrycja Januszko, II miejsce – Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13 lat w Pływaniu, 100 m stylem dowolnym

Jakub Sołdaczuk, II miejsce – Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych, sztafety

Martyna Słowik, I miejsce – Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych, 2,5 km

LUKS Trójka Piaseczno

Tomasz Grzesiak, I miejsce – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kolarstwie Torowym, sprint i wyścig indywidualny 250 m

Jakub Kamiński, I miejsce – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kolarstwie Torowym, wyścig drużynowy 2 km

Arkadiusz Kusiak, I miejsce – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kolarstwie Torowym, wyścig drużynowy 2 km

MKS Piaseczno

Martyna Jabłońska, I miejsce – Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat w Pływaniu,50 m i 100 m stylem dowolnym

Barbara Mazurkiewicz, I miejsce – Arena Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu w punktacji ogólnej stylu motylkowego

UKS Fighters Dojo Góra Kalwaria

Maciej Lewandowski, I miejsce – XIV Puchar Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików Karate Kyokushin, młodzik -45 kg

Tom Bee Team

Michał Adamek, I miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów w Kickboxingu

Szymon Doba, II miejsce – Puchar Polski Kadetów Starszych w Kickboxingu, light contact, -69 kg

Lucyna Wichowska, I miejsce – Puchar Polski Kadetów Starszych w Kickboxingu, light contact, -55 kg

Paulina Rosłon, I miejsce – Puchar Polski Juniorów w Kickboxingu, light contact, -65 kg

Michał Adamek, I miejsce – Mistrzostwa Europy Juniorów WAKO w Kickboxingu, kick light, -94 kg

Patryk Glinka, II miejsce – Mistrzostwa Polski Kadetów Starszych w Kickboxingu, light contact, -69 kg

Justyna Rosłon, I miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów w Kickboxingu, pointfighting, -60 kg

Jakub Kościelnik, III miejsce – Puchar Polski Kadetów Młodszych w Kickboxingu, light contact, +47 kg

Michał Bąk, I miejsce – Puchar Polski Kadetów Młodszych w Kickboxingu, light contact, -47 kg

Weronika Tarczyńska, III miejsce – Puchar Polski Kadetów Młodszych w Kickboxingu, light contact, -47 kg

MUKS Piaseczno

Eda Balkan, Weronika Bożek,Urszula Ciechomska, Natalia Dobrowolska, Klaudia Hajbowicz, Natalia Kobza, Adrianna Lasek, Anna Laskowska, Olga Łaś, Marta Mierzejewska, Kamila Pilarska, Wiktoria Tosnowiec, Klaudia Węcłaś, Oliwia Włodarczyk, Karolina Żyła, III miejsce – Mistrzostwa Polski Młodziczek

KJ Plejada

Ewa Golubińska, II miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów na Kucach w ujeżdżeniu

Bushi Team

Patrycja Lewandowska, I miejsce – Wagowe Mistrzostwa Europy w Karate, 16-17 lat, +65 kg, kumite

Jan Sozoniuk, III miejsce – XIV Puchar Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików, młodzik, -45 kg, kumite

UKS Zryw

Jan Świątek, I miejsce – Torowe Mistrzostwa Polski we Wrotkarstwie Szybkim, 10 000 m na eliminacje, kat. Junior

Maciej Kowalski, II miejsce – Torowe Mistrzostwa Polski we Wrotkarstwie Szybkim, 3 000 m na eliminacje, kat. Młodzik

KS Hubertus

Michał Matysiak, I miejsce – Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w Badmintonie

Adam Szolc, III miejsce – Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w Badmintonie

Aleksander Wyżykowski, III miejsce – Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Badmintonie

Franciszek Ebert, III miejsce – Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Badmintonie

Jakub Kultys, I miejsce – Mistrzostwa Polski Młodzików w Łucznictwie, klasyfikacja zespołowa

KS X Fight

Jan Bocheński, I miejsce – Mistrzostwa Polski Kadetów Młodszych w Kickboxingu pointfighting, -37 kg

Julia Bonder,     I miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów w Kickboxingu pointfighting, -65 kg

Oliwia Ściągaj,  III miejsce – Mistrzostwa Europy WAKO Kadetów Starszych w Kickboxingu kick light, -65 kg

Klaudiusz Świstulski, I miejsce – Puchar Świata WAKO Juniorów w Kickboxingu light contact, -79 kg

Martyna Wieteska, III miejsce – Puchar Świata WAKO Kadetów Młodszych w Kickboxingu pointfighting i light contact, -32 kg

Rafał Wójcik, II miejsce – Mistrzostwa Europy WAKO Kadetów Starszych w Kickboxingu kick light, -63 kg

Daria Niciporuk, I miejsce – Puchar Polski Kadetów Młodszych w Kickboxingu light contact, -42 kg

Natalia Sas, I miejsce – Mistrzostwa Polski Kadetów Młodszych w Kickboxingu pointfighting, -47 kg

Agata Kacprzak, II miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów w Kickboxingu light contact, -55 kg

KS Grawitacja

Zuzanna Główka i Karolina Gontard z KS Grawitacja – I miejsce w Mistrzostwach Świata w Tańcu Sportowym (duety Disco Dance Junior)

Paulina Ziąbrowska, III miejsce – Mistrzostwa Świata w Tańcu Sportowym Federacji IDF, kat. Duety disco dance młodzieżowcy

Karolina Gontard, I miejsce – Mistrzostwa Świata w Tańcu Sportowym Federacji IDF, kat. Duety disco dance junior

Zuzanna Główka, I miejsce – Mistrzostwa Świata w Tańcu Sportowym Federacji IDF, kat. Duety disco dance junior

Melania Makowska, III miejsce – Mistrzostwa Świata w Tańcu Sportowym Federacji IDF, kat. disco dance solo kadeci

Dawid Sundrani, I miejsce – Mistrzostwa Świata w Tańcu Sportowym Federacji IDF, kat. Hip-hop solo kadeci

Jan Jach-Bartha, I miejsce – Mistrzostwa Świata w Tańcu Sportowym Federacji IDF, kat. Duety hip-hop kadeci

KS Laura Chylice

Mikołaj Olaf Winiarski,   II miejsce – Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

Patryk Chylewski, II miejsce – Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

Jan Golecki, II miejsce – Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

Daniel Sanz Wawer, II miejsce – Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

Karolina Olechnicka, II miejsce – Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

Pola Mościcka, I miejsce – Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół Gimnazjalnych

UKS Piątka Piaseczno

Wojciech Deka, I miejsce – Puchar Europy Karate WTKA/SKDUN, kata indywidualne wszystkie style, 8-10 lat

Anita Katryńska, I miejsce – Puchar Europy Karate WTKA/SKDUN, kata indywidualne kadetów

Aleksandra Skrzypek, I miejsce – Puchar Europy Karate WTKA/SKDUN, kumite indywidualne ippon shobu, 13-14 lat

Antonina Żurawska, III miejsce – XVIII Cuprum Cup International Karate WKF Polish Open – kumite indywidualne U14

Mateusz Wojtas, II miejsce – Puchar Europy Karate WTKA/SKDUN, kata indywidualne 9 lat

Amelia Magdziarz, II miejsce – Puchar Europy Karate WTKA/SKDUN, kata indywidualne 7 lat

Tennis Pro Piaseczno

Grzegorz Zemła, I miejsce – Halowe Ogólnopolskie Mistrzostwa w tenisie ziemnym do lat 10

Maks Kaśnikowski, I miejsce – Halowe Mistrzostwa Polski w tenisie ziemnym do lat 14

Tomasz Berkieta, III miejsce – Halowe Mistrzostwa Polski w tenisie ziemnym do lat 12

IKS AWF

Hubert Lewiński, II miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Niepełnosprawnych, klasa startowa S6

Fot. Starostwo w Piasecznie

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię