Wali się rudera przy ul. Warszawskiej

7

PIASECZNO Strażacy prowadzą działania przy nieruchomości zlokalizowanej przy ul. Warszawskiej. Walący się pustostan, który przeszedł pożar jest w coraz gorszym stanie

W tej chwili strażacy zabezpieczają elementy pustostanu, które mogłyby się zawalić i spaść poza obrys nieruchomości – informuje mł. bryg. Łukasz Darmofalski z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Piasecznie.
Na miejscu jest OSP Złotokłos dysponujące samochodem z drabiną.
Zostało wezwane także OSP Piaseczno by przyśpieszyć działania – dodaje mł. bryg. Łukasz Darmofalski.
Budynek nie może zostać rozebrany, ponieważ znajduje się pod ochroną konserwatora zabytków, który się na to nie zgodził. Dziś służby podjęły niezbędne działania, by zapewnić bezpieczeństwo postronnym osobom, mogącym znajdować się w pobliżu walącego się pustostanu.

AB

7 KOMENTARZE

  1. A może zamknąć ul Warszawską i Zgody? Żeby komuś nie stała się krzywda. Zakaz przemieszczania się w promieniu 200 m od rudery. A może konserwator by się dołożył do remontu?

  2. Zabezpieczają, co to znaczy – pilnują całą dobę aby cegła nie spadła poza ogrodzenie??? Bo niby co innego mogą zrobić jak konserwator zabytków nie wydał zgody na rozebranie. Panie redaktorze poproszę o odpowiedź.

    • Konserwator ma to w nosie.Jeżeli dotrze do niego inwestor, na ten teren, to wyda zgodę. Tak to działa.Podobnie jest z wycinką drzew, na wniosek mieszkańca.

  3. A co znowu jej ktoś pomagał? Cóż za dziwny przypadek… Ciekawe komu na tym zależy… To teren Gminy Piaseczno? Kiedy na sprzedaż? Inwestor już czeka?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię