Walka świętowała dwudziestolecie

0

LESZNOWOLA W 2001 roku na boisku w Wólce Kosowskiej przy ulicy Karasia został założony Klub Sportowy Walka Kosów. Z okazji jubileuszu odbył się okolicznościowy piknik

 

Walka Kosów, której zespół występuje w barwach biało-czerwonych, wyróżnia się przede wszystkim dobrą (jak na niższe klasy rozgrywkowe) płytą boiska, a także szeroką otwartością na możliwość gry piłkarzy innej niż polska narodowości – między innymi, skupionej w tej okolicy, mniejszości Wietnamczyków. To klub amatorski skupiający pasjonatów futbolu. W przeciwieństwie do zawodowców nie tylko nie żyją oni z piłki, ale zwykle… dokładają z własnych pieniędzy do tego by móc grać. Z frekwencją na treningach bywa różnie – ludzie tworzący zespół Walki pracują, mają swoje życie rodzinne, a do tego dochodzą zwyczajowe kontuzje i kartki, przez co praca trenera Rafała Wiśniewskiego stanowi dodatkowe wyzwanie. Wszystko to ma swoje przełożenie na wyniki i – nie ukrywajmy – również na poziom gry.

Początki seniorskiej rywalizacji sięgają jeszcze warszawskiej C klasy. W swoim debiutanckim sezonie (2001/2002) Walka zdobyła 18 punktów i zajęła ostatnie miejsce w tabeli. Po likwidacji C klasy zespół przeskoczył automatycznie do B klasy, gdzie czynił szybkie postępy – zajmując kolejno ósme i trzecie miejsce na zakończenie rozgrywek. Walka przez kolejne lata była w ścisłej czołówce tabeli, ale zawsze czegoś brakowało do awansu. Wreszcie, w sezonie 2005/2006 ostatecznie piąte miejsce zapewniło ekipie z Kosowa upragnioną promocję do A klasy. Niestety, przygoda z wyższą klasą rozgrywkową nie trwała długo i już w kolejnym sezonie Walka zajęła ostatnie miejsce i wróciła do B klasy. Od tej pory klub balansuje na granicy dwóch lig, notując raz lepsze, raz słabsze sezony. Jak na razie, największym sukcesem w historii była siódma pozycja w A klasie w sezonie 2019/2020. Obecnie zespół występujący przy Karasia znów przeżywa jednak kryzys, zajmując aktualnie ostatnie miejsce w B klasie z zerowym dorobkiem punktowym.

Na jubileuszowym pikniku nie zabrakło okolicznościowego tortu oraz gratulacji przekazanych od Sławomira Pietrzyka, prezesa Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Organizatorzy przygotowali dla uczestników imprezy szereg atrakcji: konkursy, zabawę przy muzyce i małą gastronomię. Odbył się również turniej młodych piłkarzy. Wśród rocznika 2012 najlepsi byli zawodnicy Perły Złotokłos, a w roczniku 2010 triumfowała ekipa FC Komorów.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię