Warsaw String Ensemble otworzył festiwal

0

PIASECZNO W niedzielę 24 kwietnia w kościele pw. NMP w Zalesiu Dolnym została zainaugurowana kolejna edycja Festiwalu im. Witolda Maliszewskiego


Od ponad dwudziestu lat Centrum Kultury w Piasecznie organizuje cykl koncertów muzyki klasycznej (kameralnej i chóralnej) w kościołach dekanatu piaseczyńskiego, którym towarzyszą prelekcje z historii. W roku 2019, z inicjatywy muzyków z Cameraty Vistuli, festiwal zyskał patrona – wybitnego kompozytora Witolda Maliszewskiego. Obecnie główną ideą imprezy jest wykonywanie, odkrytej po wielu latach, znakomitej muzyki Patrona Festiwalu, który mieszkał, tworzył i zmarł w Piasecznie.


Tegoroczny cykl koncertów muzyki klasycznej, który jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, otworzył Warsaw String Ensemble w składzie: Grzegorz Skrobiński – fortepian, Voytek Proniewicz – skrzypce, Grzegorz Chmielewski – altówka, Mateusz Szmyt – wiolonczela i Jerzy Cembrzyński – kontrabas. Muzycy wykonali kwintety fortepianowe Józefa Nowakowskiego i Franza Schuberta.

W niedzielę 8 maja o godzinie 19 w kościele pw. MB Wspomożenia Wiernych w Głoskowie (ul. Millenium 13) Camerata Vistula wykona z kolei kwintety smyczkowe Maliszewskiego i Dworzaka, 5 czerwca o godzinie 20.15 w kościele pw. MB Różańcowej w Piasecznie (ul. Słowicza 1) wystąpi Chór Archikatedry Warszawskiej pod dyr. Dariusza Zimnickiego, a 19 czerwca o godzinie 17 w Hugonówce (Konstancin-Jeziorna, ul. Mostowa 15 ), w 150. rocznicę śmierci kompozytora, Warsaw String Ensemble, Magdalena Schabowska (sopran) i Katarzyna Kraszewska (fortepian) przypomną dzieła Stanisława Moniuszki. Dodatkowo osobistym, rodzinnym wspomnieniem o kompozytorze podzieli się E. S. A. Janowska-Moniuszko. Na wszystkie koncerty festiwalu, które prowadzi Malina Sarnowska, wstęp jest wolny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię