PIASECZNO/POWIAT Jeszcze w kwietniu lub maju Rada Warszawy ma przyjąć uchwałę powołującą bilet ważny w całej aglomeracji warszawskiej. Poszczególne gminy będą mogły do niego przystąpić deklarując dopłaty


O zaawansowanych pracach nad wprowadzeniem biletu metropolitalnego poinformowała kilka dni temu wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska podczas spotkania z samorządowcami Sulejówka. Wedle zapewnień, posiadacze takiego biletu mieliby zniżki nie tylko w środkach komunikacji stołecznego Zarządu Transportu Miejskiego (ZTM), ale także pociągach Kolei Mazowieckich. Sulejowski magistrat poinformował, że jeżeli podpisze stosowne porozumienie z ZTM, to przy maksymalnej dopłacie z budżetu miasta, mieszkaniec Sulejówka za bilet miesięczny ważny w I i II strefie zapłaci nie 180 tylko 120 zł.

Jeszcze tej wiosny, już po uchwale Rady Warszawy, ZTM rozpocznie rozmowy z poszczególnymi gminami aglomeracji czy będą one zainteresowane przystąpieniem do programu. Bilet Metropolitalny miałby zacząć działać od 1 września tego roku.

Karty Metropolitalne będą wydawane na zasadach określonych przez każdą z gmin. Mogą one uzależniać jej wydanie od np. przedstawienie deklaracji PIT w kwestii miejsca płacenia podatków.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię