Warszawa+ w Piasecznie

9

PIASECZNO Do końca 2019 roku nośnikiem biletów objętych ofertą Warszawa+ będzie obecny wzór Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca. Po tym terminie wprowadzony zostanie połączony z kartą mieszkańca bilet metropolitalny

Od dłuższego czasu gmina prowadziła z władzami stolicy rozmowy na temat przesunięcia pierwszej strefy biletowej do centrum Piaseczna, co okazało się jednak trudne do realizacji ze względu na wspólny bilet kolejowy oraz wysokie koszty takiej operacji. Udało się jednak osiągnąć kompromis i przekonać Warszawę do modyfikacji ich oferty Warszawa+ , która pozwala osiągnąć podobne korzyści dla mieszkańców a jest przy tym znacznie tańsza dla samorządu.
ZTM zaproponował nam trzy warianty dofinansowania systemu, a my wybraliśmy najbardziej optymalny z punktu widzenia pasażerów. Przystaliśmy na najwyższy poziom dofinansowania, dzięki czemu mieszkańcy za bilety 30. I 90. dniowe zapłacą praktycznie tyle jak za pierwszą strefę – mówi burmistrz Zdzisław Lis.

Dla mieszkańca oznacza to następujące ulgi:

 • przy zakupie biletu 30 dniowego na 2 strefę – zniżka na bilet ulgowy wynosi 20 zł, na bilet normalny 40 zł
 • przy zakupie biletu 30 dniowego na 1 i 2 strefę – zniżka na bilet ulgowy wynosi 30 zł, na bilet normalny 60 zł
 • przy zakupie biletu 90 dniowego na 2 strefę – zniżka na bilet ulgowy wynosi 35 zł, na bilet normalny 70 zł
 • przy zakupie biletu 90 dniowego na 1 i 2 strefę – zniżka na bilet ulgowy wynosi 65 zł, na bilet normalny 130 zł.Na sesji Rady Miejskiej 4 lipca 2018 r. piaseczyńscy radni podjęli uchwałę upoważniającą burmistrza do podpisania z Warszawą porozumienia na wynegocjowanych warunkach. Porozumienie powinno zostać podpisane w najbliższych dniach.

Cieszę się, że wykonujemy kolejny krok w kierunku wprowadzenia nowych, korzystniejszych zasad korzystania z komunikacji miejskiej. Mam nadzieję, że niższe koszty zakupu biletów podniosą atrakcyjność komunikacji publicznej i zmniejszą choć trochę ruch na naszych drogach. To może zarówno przyczynić się do poprawy jakości powietrza w naszym mieście, jak i wpłynąć korzystnie na domowe budżety mieszkańców Piaseczna – mówił 4 lipca podczas sesji zatwierdzającej porozumienie z Warszawą I Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Daniel Putkiewicz.

Z oferty Warszawa+ będą mogli skorzystać jedynie mieszkańcy gminy, którzy posiadają Piaseczyńską Kartę Mieszkańca lub nową Piaseczyńską Kartę Dużej Rodziny, która już w sierpniu dostępna będzie na nowym nośniku Biletu Metropolitalnego.

Piaseczyńska Karta Mieszkańca

Dotychczasowa karta będzie wydawana do wyczerpania zapasów i ważna będzie do końca 2019 roku

Dla kogo Karta

Karta Mieszkańca wydawana jest mieszkańcom gminy Piaseczno, rozliczającym podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie. W imieniu osoby poniżej 18 roku życia wniosek składa rodzic lub opiekun prawny.

Karta Mieszkańca jest dokumentem imiennym (spersonalizowanym) i może posługiwać się nią wyłącznie osoba, której dane zostały zapisane na karcie. Karta wydawana jest bezpłatnie.

Wymagane dokumenty

Podczas składania wniosku osoby zameldowane w gminie Piaseczno okazują dokument tożsamości, oświadczają, że rozliczają swój podatek dochodowy w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie, i załączają swoją fotografię (możliwe jest również wykonanie fotografii na miejscu).

Osoby niezameldowane w gminie Piaseczno podczas składania wniosku okazują dodatkowo pierwszą stronę zeznania podatkowego PIT za ostatni rok rozliczeniowy, a w przypadku rozliczania się przez Internet pierwszą stronę zeznania podatkowego PIT oraz wydrukowane UPO (Urzędowe Poświadczenie Odbioru).

Wnioskodawcy, którzy zamieszkali na terenie gminy Piaseczno w roku kalendarzowym złożenia wniosku, zamiast pierwszej strony formularza PIT okazują formularz ZAP-3 z widocznym potwierdzeniem jego wpływu do Urzędu Skarbowego w Piasecznie

Wniosek o wydanie karty można również złożyć on-line wypełniając wniosek na www.karta.piaseczno.eu. Obsługę kart prowadzi Referat Obsługi Karty Mieszkańca Urzędu Miasta I Gminy Piaseczno, ul. Puławska 5, tel. 22 726 80 43, [email protected].

Biuro Promocji i Informacji

9 KOMENTARZE

  • Spokojnie, dopłacą tylko Mieszkańcom przez duże „M” i tylko do biletów okresowych. Przeczytasz o tym w innym artykule jak to Pan Lis db, aby nie wydać za dużo Twoich pieniędzy.

   Swoją drogą ciekawe skąd w Tobie taki egoizm. Najlepiej niech każdemu gmina dopłaca do benzyny, każdy wsiądzie w swoje auto i będą jeszcze większe korki, nie mówiąc już o jakości powietrza. Gdzie logika? Niekiedy mam wrażenie że tego typu komentarze to trollowanie, ze strony gminy i zwolenników obecnych włodarzy, która komentarzami typu „dlaczego z moich pieniędzy?”, „dlaczego JA mam płacić za bilety innych?”, „dlaczego z mojej kieszeni?”, usilnie próbują oddalić od pomysłu I strefy.

   Wstyd tylko takiego miasta! Konstancin ma dużo lepszych Włodarzy! Miasto ma dużo lepszą komunikację.

 1. Piotrze widać że jesteś „młodym wykształconym” a właściwie zniekształconym na socjalizm bo jesteś za rozdawnictwem nie swojego. Niech radni rozdają swoje. Ja nic nie swojego nie chcę.

  • Bez przesady! Proszę sobie nie pozwalać na zbyt daleko wyciągane wnioski – nawet się nie znamy. To nie ja się upominam o dopłaty do benzyny. Widać że Pan tym „socjalistą” nie jest, ale nie miałby nic przeciwko temu, aby nim być – byle by dawali Panu.

   Akurat uważam iż dofinansowanie komunikacji publicznej to dobre rozwiązanie, które w wielu przypadkach może odciążyć budżet domowy. Zdecydowanie lepiej wydane pieniądze niż rozdawnictwo 500+. Poza tym rozwiązanie pozwoliłoby odciążyć zatłoczone miasto i zmniejszyć negatywny wpływ na zanieczyszczenie powietrza. Poza tym skoro traci się więcej na dojazd do Warszawy, to raczej powinno być taniej, a nie 2x drożej.

   • Jeżeli obraziłem to przepraszam ale jak Pan sam napisał „nawet się nie znamy” więc oceniłem poglądy nie człowieka a logika też kulawa bo nazywać “socjalistą” kogoś kto „nic nie swojego nie chce” to mistrzostwo..
    Benzyna była tylko pretekstem dla Pana napiszę że na nowe buty bo będę super ekologicznie chodził pieszo do W-wy. Nie załapał się Pan na zmianę poglądów bo 500+ to teraz już wszystkie opcje popierają – ja nie mam takich dzieci żeby znowu Pan czegoś nie insynuował. Zarabiajmy więcej a będzie nas stać też na normalne bilety. Pozdrawiam.

    • Teraz to czegoś nie rozumiem. Jest Pan przeciwny dofiansowaniu komunikacji publicznej przez gminę za Pana pieniądze, podatki, ale już to, że zapewne po części i z Pana podatków finansowane jest 500+, jest już dla Pana ok i nie wadzi tak bardzo jak dofinansowanie biletów przez gminę.

     Poza tym, nie nazywam Pana „socjalistą”, a rzekłbym, że nawet to Pan mnie tak nazwał. Stwierdziłem tylko, że punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia i gdyby rzeczywiście owe dofinansowanie benzyny istniało, to wątpię, aby Pan nie skorzystał z tego przywileju.

     • Komunikacja publiczna ma wiele zalet i nie można być takim egoistą i wychodzić z założenia „bo ja nie korzystam, to czemu inni mają korzystać”. Jeżeli jeździ Pan samochodem, to widocznie stać Pana na niego utrzymanie (w tym i benzynę).

     • No cóż muszę z Panem zgodzić, że niewiele Pan rozumie. Nazywa mnie Pan egoistą bo nie chcę aby nas doili mnie i Pana też – pogratulować logiki. Wmawia mi Pan o 500+ coś czego nie napisałem. Pozdrawiam i kończę. Na kolejne wpisy nie będę odpowiadał.

 2. Czyżby haracz w postaci droższych biletów to kara i próba wyrównania tego iż w Warszawie są wyższe podatki? Po prostu nierówne i niesprawiedliwe traktowanie ludzi. ZTM Warszawa zarabia na ościennych gminach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię