Warszawianie triumfowali w Rallye Monte Calvaria

0

GÓRA KALWARIA Kierowca Jan Baldwin i pilot Marcin Piotrowski ze stołecznego Automobilklubu Królewskiego zwyciężyli w klasyfikacji generalnej Rallye Monte Calvaria.

Załoga siedząca w srebrnym subaru imprezie wyprzedziła o niespełna 6 sekund Dariusza Chodzyńskiego i Huberta Frelicha oraz o ponad 19 sek. Marcina Matyjka i Marcina Słomkę (zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca również jechali subaru imprezą). Baldwin i Piotrowski wygrali 4 z 11 rozegranych prób (w tym 3 z ostatnich 4).

Zawody stanowiące I rundę Mistrzostw Okręgu Warszawskiego PZM Kierowców Amatorów oraz I rundę Pucharu Automobilklubu Polski odbyły się 17 lutego. Ścigano się w Górze Kalwarii, Warszawie, Piasecznie i podgrójeckim Słomczynie. Wystartowało 70 załóg.

Jan Baldwin (33 lata) i Marcin Piotrowski (43), mieszkańcy Warszawy, wzięli udział w Rallye Monte Calvaria trzeci raz z rzędu. W 2016 r. zajęli siódme miejsce, a w 2017 – czwarte.

Na co dzień startuję z pilotką, jesteśmy aktualnymi mistrzami Okręgu Warszawskiego PZM i zdobywcami Pucharu Automobilklubu Polski w klasie piątej – mówi Jan Baldwin. – Ale na rajd Monte Calvaria zawsze zabieram Marcina, ponieważ jego świętej pamięci tata jeździł w latach 70. w tej imprezie i Marcin chce podtrzymać tradycję – dodaje.

Rallye Monte Calvaria to najstarsza w Polsce tzw. konkursowa jazda samochodem. Odbyła się już po raz 53. Organizatorem rywalizacji był Automobilklub Polski, a patronat honorowy objął burmistrz Góry Kalwarii.

źródło: gorakalwaria.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię