Warsztaty z kombinezonem geriatrycznym. Można było poczuć się jak 80-latek!

3

PIASECZNO Dziś rano w urzędzie gminy, w ramach ogólnopolskiej akcji „Zrozumieć starość” dwie przedstawicielki fundacji Zaczyn przebierały wszystkich chętnych w kombinezony geriatryczne, które miały zobrazować, z jakimi ograniczeniami muszą zmagać się na co dzień starsi ludzie


Kombinezon geriatryczny może ważyć nawet 30 kg

– Chodzi o wyrobienie w sobie empatii dla osób starszych – przekonywała jedna z przedstawicielek fundacji. Następnie każdy uczestnik warsztatów, ubierając się w specjalny kombinezon, mógł sam poczuć się jak 80-latek. Kombinezon ograniczał swobodę ruchów, a specjalne obciążniki powodowały trudności w szybkim i sprawnym przemieszczaniu się. Uzupełnieniem stroju były gogle ograniczające ostrość i pole widzenia oraz nauszniki, przytępiające zmysł słuchu. Aby nie było zbyt łatwo, do wykonania były także konkretne zadania – wejście po schodach, zawiązanie butów, odliczenie konkretnej sumy pieniędzy czy wypełnienie blankietu na poczcie. Okazało się, że nawet najprostsze na pozór czynności mogą sprawiać seniorom sporo kłopotów…
– Jako gmina zwracamy szczególną uwagę na potrzeby osób starszych i staramy się je realizować – zapewnia wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak. – Te warsztaty zorganizowaliśmy przede wszystkim dla naszych pracowników, aby lepiej zrozumieli największe bolączki seniorów.
Krzysztof Kasprzycki z gminnego wydziału spraw społecznych dodaje, że podstawową kwestią jest nabycie wrażliwości w stosunku do osób starszych. – Zajęcia z kombinezonem świetnie w tym pomagają – uważa.

TW

3 KOMENTARZE

  1. Suuper, zamiast realnej pomocy dla seniorów-PRACOWNICY się przebierają, r dobrze, zę chociaż w Polsce a nie np: na warsztatach w Hiszpanii czy Portugali.
    A swoją drogą to urzędnicy nie mają w rodzinie osób starszych ,sąsiadów-skąd oni się wzięli ,że potrzebują takich warsztatów aby wykrzesać odrobinę empatii dla starszych osób.Może to nie TA branża ?

  2. To jest modne i poprawne,zostawmy ludzi starszych i emerytów w spokoju. Każdy z nas ma co ma i wie dlaczego.Sugerowanie ,że jest poniewierany,głupi to jest przykre.Lepiej zająć się pokoleniem młodym o starczej mentalności.To oni dla siebie i dzieci mają urządzić świat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię