Warto wstrzymać się z wymianą pieca. Trwają prace nad nowymi ulgami

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Komisja smogowa, podczas spotkań na początku roku, zarekomendowała duże dofinansowania do wymiany pieców na bardziej ekologiczne. Uchwała w tej sprawie zostanie podjęta prawdopodobnie podczas najbliższej sesji rady miejskiej


– Podczas posiedzeń komisji w styczniu i w lutym przedstawiliśmy konkretne propozycje – mówi radny Krzysztof Bajkowski. – Chcemy, aby osoby które zdecydują się na wymianę „kopciuchów” otrzymały dofinansowanie sięgające nawet 90 proc. inwestycji. Jeśli chodzi o kwoty, to najlepiej aby było to do 8 tys. zł, a nie tak jak teraz – do 4 tys. zł. W tegorocznym budżecie na wymianę pieców zarezerwowaliśmy 200 tys. zł.
Podczas ostatniej sesji rady miejskiej Krzysztof Bajkowski zapytał burmistrza Kazimierza Jańczuka, czy zakończyły się już prace nad projektem uchwały. Przypomniał, że wymaga on konsultacji, m.in. w ministerstwie rolnictwa.
– Ten projekt powinien być gotowy na czerwcową sesję rady miejskiej – poinformował burmistrz Jańczuk.
Mam nadzieję, że nowe zapisy uda się jak najszybciej przyjąć, bo mogą one stanowić realną zachętę dla mieszkańców planujących wymianę pieca – komentuje Krzysztof Bajkowski. – Sezon letni jest krótki, więc chodzi tu także o czas, aby można było zrealizować inwestycję przed nastaniem zimy.
Dofinansowanie na objąć wymianę „kopciucha” nie tylko na piec gazowy, ale także – jeśli inwestor będzie miał takie życzenie – olejowy, ogrzewanie elektryczne lub pompę ciepła.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię