Wąskotorówka otwiera się na turystów z Warszawy

0

PIASECZNO W tym sezonie ofertę Warszawskich Linii Turystycznych uzupełni piaseczyńska wąskotorówka. Kolejka, do której pasażerowie z centrum Warszawy dojadą zabytkowym autobusem, będzie wyruszała na szlak w każdą sobotę. Wycieczki mają odbywać się do końca września. Inauguracyjny wyjazd planowany jest 1 maja


Na piaseczyńską stację będzie można dojechać zabytkowym Ikarusem

Uruchomione przez Zarząd Transportu Miejskiego Warszawskie Linie Turystyczne działają w sezonie letnim od 1 maja do września. Dotychczas w katalogu oferowanych turystom połączeń była wycieczka statkiem „Zefir” z Warszawy do Serocka, przeprawa promem przez Wisłę, zwiedzanie stolicy zabytkowymi autobusami linii 100 i 400 oraz tramwajami „T” i 36. – Od tego sezonu do naszej oferty wejdą także wycieczki Piaseczyńską Koleją Wąskotorową – informuje Magdalena Potocka z działu prasowego ZTM. Do Piaseczna turyści z Warszawy będą mogli dojechać zabytkowym, czerwonym Ikarusem oznaczonym numerem 51 (taki numer miały kiedyś kursujące między Warszawą a Piasecznem trolejbusy). Autobus ma wyjeżdżać w sobotę około godz. 13 ze stacji przy metrze Centrum. Będzie jechał przez plac Unii Lubelskiej, gdzie kiedyś zaczynał swój bieg pociąg kolei grójeckiej i zatrzymywał się przy metrze Wilanowska (dawny Dworzec Południowy), gdzie do 1969 roku znajdowała się parowozownia. Do Piaseczna ma przyjeżdżać około godz. 14. Dwadzieścia minut później planowany jest odjazd pociągu do Złotokłosu i Runowa, połączony z piknikiem. Powrót na stację planowany jest około godz. 18, a około 19 Ikarus powróci do centrum Warszawy. Koszt wycieczki to 35 zł (30 zł kolejka i 5 zł autobus).
– Liczymy na duże zainteresowanie – nie ukrywa Michał Duraj, wiceprezes zawiadującego wąskotorówką Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej. – Oczywiście na sobotnią wycieczkę pociągiem zapraszamy nie tylko mieszkańców Warszawy. Zabierzemy wszystkich chętnych, którzy mogą dojechać na stację własnymi samochodami.

Tomasz Wojciuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię