Wąż czaił się w przydomowym ogrodzie. Do akcji wkroczyli strażacy

7

LESZNOWOLA W niedzielę mieszkanka ulicy Okrężnej w Lesznowoli zauważyła w swoim ogrodzie węża. Bojąc się, że może on być jadowity, poprosiła o pomoc straż pożarną


Do zdarzenia doszło po godz. 14. Strażacy natychmiast przybyli na miejsce i przeszukali ogród, węża jednak nie znaleźli.
Kolejne zgłoszenie od tej samej osoby wpłynęło do nas w poniedziałek po godz. 9 – informuje mł. bryg. Łukasz Darmofalski, rzecznik Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie. – Mieszkanka poinformowała nas, że namierzyła gada i poprosiła o jego zabranie.
Wkrótce potem, na jednym z krzewów ozdobnych ratownicy rzeczywiście dostrzegli średnich rozmiarów zaskrońca. Został on umieszczony w specjalnym worku i wypuszczony w pobliskim lesie.
Kilka razy do roku mamy takie sytuacje – przyznaje mł. bryg. Darmofalski. – Ludzie nie muszą w końcu znać się na wężach, choć u nas najczęściej występują te niejadowite. Zwykle jesteśmy wzywani do zaskrońców i padalców, które są w zasadzie beznogimi jaszczurkami.

TW

7 KOMENTARZE

  1. ?Na Orężnej mieszkają głównie nowobogaccy, ale żeby wzywać straż pożarną do zaskrońca….???Jak nie muszą…., ukończenie szkoły podstawowej zobowiązuje….

    • Zaskroniec zaatakował na ul. Okrężnej w Lesznowoli. Orężna jest w Piasecznie i większość jej mieszkańców raczej do nowobogackich nie należy, gdyż są potomkami mieszkających tam kiedyś chłoporobotników (oczywiście, niektórzy z nich się wzbogacili, jak np. potomkowie jednego dawnego wozaka).

  2. Tytuł „Wąż czaił się w przydomowym ogrodzie” jest niewątpliwie bardziej bulwersujący, niż „Mały zaskroniec etc.”.
    Pan Redaktor sam tytuły wymyśla, czy macie od tego jakiegoś wysokiej klasy specjalistę? 😉

  3. I po co straszyć ludzi zdjęciem egzotycznego węża? Przecież zdjęć zaskrońca na licencji CCBY dużo. I byłoby też edukacyjnie dla tych, którzy zaskrońca nie odróżniają od żmii. Ale pewnie mniej sensacyjnie… Redakcjo droga. Często podejmujesz ważne społecznie tematy. Edukacja prowadzona przez media też jest społecznie ważna. I jakie macie dotarcie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię