Ważna informacja dla bezrobotnych

0

Obecnie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Piasecznie odbywa się bezpośrednia rejestracja osób umówionych wcześniej na termin i godzinę wizyty. W związku z dużą ilością osób oczekujących na rejestrację, zapisy są wstrzymane.

Ze względu na panujący stan pandemii dla bezpieczeństwa Państwa i pracowników urzędu pracy rekomendujemy rejestrację elektroniczną przez portal praca.gov.pl:
pełna rejestracja – składając wniosek wraz z załącznikami w postaci elektronicznej opatrzony podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym;
prerejestracja (bez obowiązku uwierzytelnienia danych podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym) – zamiast osobistej wizyty ubiegającego się o zarejestrowanie w urzędzie pracy – pracownik urzędu zadzwoni w celu potwierdzenia faktu, że faktycznie ubiega się osoba faktycznie ubiega się o rejestrację. Za dzień dokonania rejestracji przepisy rozporządzenia uznają dzień przeprowadzenia rozmowy telefonicznej.

Od 22.06.2020 r. będzie także możliwość rejestracji bezpośredniej bez wcześniejszego umówienia się w godz. 8.30 -15.00. Pracownik dyżurujący będzie wydawał bilety z numerem z systemu kolejkowego i wpuszczał kolejne osoby na stanowiska obsługi rejestracji.

W dalszym ciągu konieczne będzie zachowanie wymogów sanitarnych. W urzędzie będzie mogła znajdować się 1 osoba na jedno stanowisko obsługi, przy wejściu będzie trzeba zdezynfekować ręce, a w pomieszczeniach urzędu mieć zasłonięte usta i nos.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię