Ważne ulice wkrótce będą jak nowe

0

GÓRA KALWARIA Już za kilka tygodni rozpocznie się przebudowa głównych ulic w Górze Kalwarii, których nawierzchnia jest daleka od ideału. Modernizację przejdą m.in. ulice Wojska Polskiego, Dominikańska i Pijarska. Roboty zakończą się wiosną przyszłego roku i pochłoną 5,4 mln zł


Zmodernizowane zostaną byłe już drogi krajowe. Gmina chce tak skoordynować prace, aby uniknąć całkowitego zamykania ulic. Trwa ustalanie nowej, tymczasowej organizacji ruchu. I tak na pierwszy ogień (w drugiej połowie października) ma pójść odcinek drogi krajowej nr 79 od węzła „Kąty” na obwodnicy do ul. Tęczowej w Mikówcu. Wykonawca zacznie od jego frezowania, czyli zrywania istniejącej nawierzchni. Następnie na tym fragmencie zostanie ułożony nowy asfalt. Podobne prace, jeszcze w tym roku, mają zostać wykonane na ul. Grójeckiej oraz alei Wyzwolenia od węzła „Marianki” do wjazdu na most na Wiśle, ale z pominięciem ronda im. Kazimierza Górskiego. Robotami objęta będzie również ulica Wojska Polskiego. Najpóźniej, bo prawdopodobnie dopiero w marcu i kwietniu, nowa nawierzchnia zostanie ułożona na ul. Dominikańskiej i Pijarskiej (od ronda Górskiego do wiaduktu kolejowego). Wcześniej firma realizująca kontrakt przebuduje chodniki wzdłuż tych ulic. Wykonawca deklaruje, że jeśli pozwoli na to pogoda, prace brukarskie będą prowadzone już od początku grudnia. Burmistrz Arkadiusz Strzyżewski nie kryje swej radości w związku z planowanym zadaniem, a zwłaszcza modernizacją trzech kilometrów dróg w ścisłym centrum miasta.
– Dziękuję mieszkańcom za cierpliwość i przepraszam, że tak długo to trwało, ale wcześniej musieliśmy wykonać szereg skomplikowanych i czasochłonnych prac – mówi.
Wybudowaliśmy od nowa kanalizację sanitarną i osobną deszczową, magistralę wodociągową, sieć światłowodową do kamer monitoringu oraz ukryliśmy pod ziemią kable energetyczne, co pozwoliło na postawienie nowych, stylowych latarni – wylicza.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię