Ważniejszy od wyników był szczytny cel

0

PIASECZNO W sali GOSiR-u rozegrano ostatni w 2019 roku turniej z cyklu Grand Prix Piaseczna. Były to zawody szczególne, ponieważ uczestnicy mieli możliwość wsparcia Jerzego Bielawnego, zmagającego się z chorobą nowotworową

Swoje koszulki do licytacji oddali czołowi zawodnicy z Polski i Europy. Wśród nich był Marcos Freitas, drużynowy Mistrz Europy z reprezentacją Portugalii. Co więcej gościem specjalnym turnieju był Filip Szymański – aktualny ćwierćfinalista Mistrzostw Świata w Pingpongu. Dwóch uczestników miało możliwość spróbowania swoich sił przy stole z tym utytułowanym zawodnikiem. Łącznie zawodnicy zadeklarowali się przekazać na konto fundacji wspierającej pana Jerzego 4700 złotych.
W imprezie wystąpiło 153 zawodników, którzy rywalizowali w ośmiu kategoriach. Na uwagę zasługuje drugi z rzędu triumf Pawła Jankowskiego w kategorii dzieci oraz triumf pary Dąbrowski/Markowski w grze podwójnej, która ma za sobą występy na poziomie drugiej ligi. W najbardziej licznej kategorii Open wystąpiło 44 zawodników, a po złoto sięgnął Damian Świerczek, pokonując w finale rozstawionego z numerem jeden Jacka Szachnowskiego.
Najbliższy turniej odbędzie się już kilka dni po Nowym Roku – 5 stycznia. Jak co miesiąc w Piasecznie nie zabraknie losowania cennych nagród, voucherów do restauracji „Szara Eminencja” oraz emocji przy pingpongowych stołach.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię