Wdarli się do domu. Straszyli paralizatorem i “bronią”. Uciekli z pieniądzmi kradzionym samochodem

0

LESZNOWOLA/ PIASECZNO Policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju przy użyciu paralizatora i przedmiotu przypominającego broń. Wobec dwóch zatrzymanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.


Do zdarzenia doszło w Magdalence w kwietniu ubiegłego roku. Z zebranych przez policjantów informacji wynika, że zamaskowani sprawcy wdarli się do prywatnego domu, skrępowali taśmą trzy przebywające tam osoby i grożąc użyciem paralizatora i przedmiotem przypominającym broń zażądali wskazania miejsca przechowywania pieniędzy. Łupem napastników padła wówczas nie tylko gotówka, ale również sprzęt elektroniczny. Odchodząc zabrali także kluczyki od bmw należącego do właściciela posesji.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego, jednak przełom w śledztwie nastąpił przed kilkoma dniami, gdy kryminalni natrafili na ślad podejrzanych podczas działań operacyjnych w innej sprawie.

W ręce policjantów z wydziału kryminalnego po kolei wpadło trzech mężczyzn podejrzewanych o dokonanie tego rozboju. 32, 24 oraz 19- letni mężczyźni trafili do policyjnej celi. Po zatrzymaniu okazało się, że 32- latek jest osobą poszukiwaną. Za przestępstwa związane z kradzieżami i włamaniami ciąży na nim 4-letnia kara pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego, którzy zajmują się sprawą wobec dwóch z zatrzymanych mężczyzn wystąpili do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu, do którego sąd się przychylił.

Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

AB/fot. KPP Piaseczno

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię