PIASECZNO – Dwa dni temu w GDDKiA ustaliliśmy ostateczny kształt skrzyżowania drogi krajowej nr 79 z ul. Chyliczkowską i ul. Julianowską w Piasecznie – informuje Ksawery Gut członek Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego. – Roboty budowlane powinny rozpocząć się we wrześniu.


Po przebudowie kierowcy jadący od strony Warszawy w końcu będą mieć możliwość skrętu w lewo, w stronę Konstancina-Jeziorny. Powstanie też dodatkowy, trzeci pas dla aut wyjeżdżających z ul. Chyliczkowskiej (od strony Piaseczna), która – co ważne – stanie się dwukierunkowa na całym odcinku.
– GDDKiA chciała w trakcie przebudowy zlikwidować lewoskręt z ul. Chyliczkowskiej w ul. Julianowską, dlatego wspólnie z gminą postanowiliśmy przesunąć tę ulicę o około 150 metrów w stronę Konstancina, co umożliwi nam znaczne poszerzenie wyjazdu w Chyliczkowską – powiedział nam Ksawery Gut . – Na przebudowie skorzystają nie tyko kierowcy. Wzdłuż ul. Julianowskiej ma powstać chodnik i ciąg pieszo-rowerowy oraz nowa nawierzchnia – na odcinku od ul. Chyliczkowskiej aż do skrzyżowania z ul. Okulickiego w ciągu drogi powiatowej (ul. Przesmyckiego).

AB

1 KOMENTARZ

  1. Nie powiem, że to skrzyżowanie jest masakryczne, ale taki “remont” oznacza, że możemy na długie lata zapomnieć o dwupasmówce w stronę Góry Kalwarii. A dodatkowo – tuż obok zaczyna się drugi remont – DW 721 (ul. Okulickiego). Oba przejazdy wschód-zachód obok siebie od strony Konstancina będziemy mieć remontowane naraz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię