We wtorek radni zdecydują o podwyżce dla wójt Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik

4

LESZNOWOLA Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów szykują się podwyżki w samorządzie. We wtorek radni zatwierdzą (lub nie) nową pensję wójt Lesznowoli. Jeśli uchwała zostanie podjęta Maria Jolanta Batycka-Wąsik zarobi miesięcznie prawie 18 tys. zł brutto


Dziś wójtowie czy burmistrzowie w gminie wielkości Lesznowoli (15-100 tys. mieszkańców) zarabiają maksymalnie około 12,5 tys. zł brutto (niecałe 9 tys. zł netto). Teraz jednak się to zmieni, bo rząd zdecydował o wprowadzeniu w samorządzie podwyżek, które obejmą nie tylko wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, ale też m.in. ich zastępców, skarbników, starostów, marszałków województw, szeregowych pracowników i radnych, którym znacznie wzrosną diety.
Jeśli radni podejmą uchwałę, wójt Lesznowoli otrzyma wyrównanie pensji od 1 sierpnia. Ale to nie koniec, bo w dniu sesji do porządku obrad ma być wprowadzony także projekt uchwały dotyczącej podniesienia diet radnym.

TW

4 KOMENTARZE

  1. Komitet pani wójt ma większość, czyli głosowanie jest symboliczne.
    Ale czy radni i pani wójt zasługują na podwyżkę, to już nie sądzę.

  2. „… rząd zdecydował o wprowadzeniu w samorządzie podwyżek, które obejmą nie tylko wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, ale też m.in. ich zastępców, skarbników, starostów, marszałków województw, szeregowych pracowników i radnych, którym znacznie wzrosną diety…”
    ================================
    Niewątpliwie w całej Polsce wszyscy wyżej wymienieni (oczywiście poza pracownikami) dostaną solidne podwyżki. Pracowników dołączono do tej listy chyba tylko po to, żeby nie zniechęcić ich do głosowania na „rząd” w kolejnych wyborach. Wiadomo, że po zaspokojeniu potrzeb wszystkich innych na podwyżki dla szeregowych pracowników już nic nie zostanie. No, może dla „swojaków” coś się wyskrobie… 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię