Weekend teatrów i koncertów! Off-spring Festival rusza już od piątku

0

PIASECZNO Tegoroczny Off-spring to impreza, która swoim bogatym programem powinna zadowolić wszystkich. Centrum Kultury w Piasecznie przygotowało moc atrakcji

OFF-spring Festival to impreza plenerowa dedykowana tym mieszkańcom naszego miasta, którzy szukają kolorowych i interesujących przeżyć artystycznych. Na trzy dni Piaseczno zmienia się w tętniące teatrem i muzyką miasteczko festiwalowe, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

PROGRAM Off-spring 2018

PIĄTEK, 8 CZERWCA
18:30 – Skwer Kisiela –Warszawskie Centrum Pantomimy, spektakl „ W Niemym Kinie”
20:00 – Rynek – koncert Mary Komasy
21:30 – ulica Rynkowa – Los Fuegos, pokaz

SOBOTA, 9 CZERWCA
12:00 – park miejski – Los Fuegos, „Żywe rzeźby”
12:00-15:00 – park miejski – warsztaty rzeźby z Katarzyną Kowal
13:00-15:00 – park miejski – „Muzyczny spacer”
19:30 – Rynek –koncert zespołu Chłopcy Kontra Basia
21:00 – Skwer Kisiela – Teatr Tańca Zawirowania, etiuda
22:00 – Parking przy Urzędzie Miasta i Gminy – Teatr Ósmego Dnia, spektakl „Dzieci Rewolucji”

NIEDZIELA, 10 CZERWCA
12:15 – Skwer Kisiela – Krakowski Teatr Uliczny Scena Kalejdoskop, spektakl dla dzieci Eunika w krainie cyrku
17:00 – Rynek – jazzowe improwizacje
18:00 – Skwer Kisiela – Zespół teatru 13, spektakl „Woln-ość ‘90”

Warszawskie Centrum Pantomimy przedstawia

Teatr Pantomimy „Mimo”
„W niemym kinie” – spektakl pantomimy
Teatr potrafi być piękną podróżą do miejsc i czasów, które zamieszkują w naszej wyobraźni i co jakiś czas pragną wydostać się na zewnątrz.
Tym razem przenosimy widza do czasów Kina Niemego.
Obrazy filmowe wielkich twórców takich jak Charlie Chaplin, Buster Keaton czy Georges Méliès okazały się być silną inspiracją do powstania teatralnego spektaklu. Jednak ważniejsze okazały się emocje ukazane poprzez charakterystyczną formę oraz poetyka myśli, emocji i akcji.
Spektakl jest opowieścią o człowieku, jego radościach, słabościach, targających nim uczuciach i naturalnie o jego pragnieniach.
Slapstick, komedia ciała i sytuacji, niebanalna współczesna muzyka oraz historie z życia wzięte. Znana z ekranów forma, ożywiona przez aktorów, którzy ukarzą to, co decyduje o ponadczasowości takiego rodzaju wypowiedzi. Humor poza słowami, poezja ciała, komedia zdarzeń, iluzja czyli prawdziwa magia teatru. Okazuje się, że powrót do świata marzeń jest możliwy.

Scenariusz, Reżyseria: Bartłomiej Ostapczuk
Muzyka: Włodzimierz Kiniorski
Scenografia: Sławomir Szondelmajer
Obsada: Ewelina Grzechnik, Paulina Staniaszek, Magdalena Kultys, Renata Birska, Wojciech Rotowski, Bartłomiej Ostapczuk / Bartosz Rękawek.
Czas trwania: 50-55 minut.

Produkcja Fundacja Warszawskiego Centrum Pantomimy
Spektakl zrealizowany dzięki dotacji dzielnicy Wola M.St. Warszawy

Koncert Mary Komasy

Mary Komasa – to polska wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i instrumentalistka, aktualnie mieszkająca w Berlinie. Artystka pytana o inspiracje w swojej twórczości, często odwołuje się do kina.

– Najlepszym sprawdzianem czy piosenka działa, jest dla mnie wyobrażenie jej sobie pod napisami końcowymi do filmu – podkreśla. – Zabierając się do pisania utworu, zaczynam od wspomnień. Staram się stworzyć w wyobraźni filmową scenerię, ze mną w roli głównej. Potem szukam zdania, hasła czy słowa, od którego mogłabym zacząć pisanie. – dodaje.

Los Fuegos

POKAZ LIGHTSHOW: Pokaz świetlny, łączący możliwości technologi led oraz światła ultrafioletowego, w jedną, przykuwającą wzrok całość. Żonglerka, taniec oraz manipulacja rekwizytami a wszystko to w przygotowanym specjalnie na tę okazję bodypaintingu (ciała artystów pomalowane w całości fluorescencyjnymi farbami).
ŻYWE RZEŹBY: Żywe, ludzkie rzeźby, które zaskakują wyglądem oraz grą, nie tylko aktorską… Tego roku w Piasecznie zobaczyć będziemy mogli zupełnie nowe postacie i pomysły, których jeszcze nie było.

Chłopcy Kontra Basia

Chłopcy Kontra Basia to ceniony w Polsce i za granicą zespół dokonujący niezwykłych muzycznych fuzji z pogranicza jazzu i folku. Chłopcy kontra Basia wykonują autorską muzykę powstałą z inspiracji dawnymi tekstami, pieśniami, muzyką świata. Teksty liderki – Basi Derlak nawiązują do dawnych baśni, legend czy apokryfów, muzyka zaś do oberkowego frazowania czy melodyjności dawnych pieśni tradycyjnych. Grupa ChKB lubuje się w snuciu opowieści na bazie ludowych motywów, stylizowaniu i ubieraniu swoich kompozycji we współczesne brzmienie. Obecnie Chlopcy kontra Basia przygotowują nowy album oparty o legendy miejskie oraz publikację dla dzieci.

W 2013 r. światło dzienne ujrzał ich debiut fonograficzny: płyta “Oj tak!”, wydana przez Art2 oraz brytyjskie wydawnictwo World Music Network, wprowadzając w tym samym zespół na światową scenę world music. W 2015 grupa wydała drugi krążek „O”. Obydwie płyty zostały entuzjastycznie przyjęte przez słuchaczy i krytykę oraz nominowane do nagrody muzycznej „Fryderyk”.

Teatr Tańca Zawirowania

Teatr Tańca Zawirowania – teatr tańca w Warszawie działający od 2005 pod auspicjami Fundacji Scena Współczesna.
Zespół występował m.in. na Krecie, Węgrzech, w Czechach, Niemczech, Hiszpanii, w Rosji, w Izraelu, na Ukrainie i Słowacji. Teatr prowadzi również działalność edukacyjną – od 2011 roku odbywają się całoroczne warsztaty, których efektem są spektakle wieńczące pracę tancerzy.

Teatr Ósmego Dnia

„Dzieci rewolucji” to plenerowe widowisko multimedialne zrealizowane przez Teatr Ósmego Dnia we współpracy z grupą młodych chorwackich aktorów, performerów i lalkarzy z Uniwersytetu Artystycznego w Osijeku. Prezentowane w otwartej przestrzeni lub wielkiej hali wykorzystuje różnorodne środki artystycznego wyrazu – wypełniające przestrzeń projekcje wideo, ruchomą scenografię, taniec, marionety prowadzone przez aktorów i dopełniającą obrazy, skomponowaną specjalnie do spektaklu, muzykę.

„Dzieci rewolucji” nie są wyrazem tęsknoty za rebelią, a raczej elegią dla tych, którzy przekonani o słuszności swoich idei, w kontestatorskich zrywach inicjowali przewroty, dla tych, którzy pożarci przez rewolucje, nie doczekali ich zwycięstw, dla tych, którzy po wygranych rewoltach z rozczarowaniem obserwowali daleki ideałowi świat.

„Eunika w krainie cyrku”

Niezwykłe widowisko teatralne w wykonaniu aktorów „Sceny Kalejdoskop”, oparte na motywach powieści Lewisa Carrolla „Alicja w krainie czarów” . Artyści SK podjęli się nie lada wyzwania , a mianowicie przenieśli akcję w/w powieści do świata cyrku.

Tytułowa bohaterka zasypiając przenosi się do fantastycznego świata, gdzie poznaje wiele niezwykłych postaci. Eunika wędruje z widzem przez cyrkowe krainy swojej wyobraźni,napotyka na swojej drodze niesamowite postacie, nieziemskie zwierzęta i inne wręcz surrealistyczne istoty. Eunika przeżywając niezwykłe przygody coraz bardziej zagłębia się w świecie wyobraźni , który zauroczył ja bez reszty.
Czy Eunika znajdzie drogę do świata realnego, a być może co ważniejsze , czy będzie chciała do tego świata powrócić? Oryginalny pomysł oraz dbałość o każdy szczegół zaowocowały powstaniem niezwykle ciekawego spektaklu, który w formie plenerowej nabiera nowych znaczeń. Spektakl ,,Eunika…” to nie tylko piękne kostiumy, oryginalne maski, elementy cyrkowe ale również wyjątkowa muzyka i porywająca akcja, wciągająca widza w wir wydarzeń. Widowisko plenerowe „Eunika…” nie jest spektaklem tylko dla dzieci lub tylko dla dorosłych. Lewis Carroll w swojej powieści zawarł tak naprawdę dwie książki : dla dorosłych i dla dzieci. Artyści ”Sceny Kalejdoskop” dołożyli wszelkich starań aby zachować ten niezwykły przekaz w swoim spektaklu. ”Eunika…” ma nie tylko zachwycać obrazem, dźwiękiem, plastyką ciała, grą aktorów czy efektami specjalnymi, ale przede wszystkim ma uczyć.
Uczyć zadawać pytania: jak podejmować trafne wybory, które drogi prowadzą do celu i czy
istnieje granica między światem wyobraźni, a światem realnym…

Zespół Teatru 13
„Woln-ość ‘90”

Woln-ość ’90 to teatralny projekt dotyczący indywidualnych historii pokolenia dorastającego w okresie wielkiego przełomu 1989 roku i w pierwszych latach transformacji. Ten okres jest dziś kluczowy do zrozumienia kulturowych, obyczajowych i społecznych przemian zachodzących w naszej rzeczywistości. Twórcy spektaklu wraz z zespołem aktorskim rozpoczęli pracę od osobistych opowieści o owym czasie, przetwarzanych przez dramaturga na tekst literacki. Wspomnienia własne zderzają się z ikonicznymi, barwnymi postaciami epoki lat 90 tych: pierwsi polscy biznesmeni, twórcy disco-polo, sfrustrowane ofiary transformacji, nowobogacka klasa średnia z pierwszymi wyjazdami do Egiptu i Tunezji, pierwsi demokratyczni politycy… Sentymentalne historie z młodości łączą się z szaleńczym tempem epoki lat 90 tych, gdzie w telewizji królują: Koło Fortuny, Kaszpirowski, turniej Czar Par, pierwsze mydlane opery, a w popkulturze muzyka Disco Polo, Grunge i Rap.
Opowieść jest próbą zrozumienia epoki naszej młodości – jej rozbuchania, dzikości, szaleńczego rytmu, kiczowatego przejaskrawienia. Epoki naiwnej radości i wolności. Co stało się z nami po upływie 20 lat? Dlaczego skończył się szalony karnawał optymizmu i wolności? Dlaczego dziś tak łatwo rezygnujemy z naszej wolności…

Zespół Teatru 13 – jeden z najstarszych niezawodowych teatrów działających w Warszawie, założony w 1988 r. przez Tomasza Służewskiego jako Teatr 13. Lider, jeśli chodzi o ilość produkcji. Ma w dorobku blisko 80 premier, połowa z nich została zagrana na deskach BOK-u. Specjalizuje się w inscenizacjach najlepszych pozycji z kanonu dramaturgii współczesnej i klasycznej.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię