Weekend z Flis Festiwal 2017

0

KONSTANCIN-JEZIORNA W najbliższy weekend w Gassach odbędzie się kolejna edycja Flis Festiwal, czyli wyjątkowego spotkania z kulturą Urzecza. Będą pokazy tradycyjnych łodzi, koncerty, warsztaty zanikających zawodów i dużo stoisk z tradycyjnymi flisackimi przysmakami.


Cel Festiwalu

Głównym celem Flis Festiwalu jest popularyzacja unikatowej kultury Urzecza, dawnego mikroregionu etnograficznego związanego z Wisłą i handlem wiślanyWeekend z Flis Festiwal 2017m, flisakami, a także osadnictwem olęderskim. Rozpościerało się wzdłuż Wisły, od ujścia Pilicy aż do Warszawy. Flis Festiwal promuje również walory krajobrazowe, turystyczne i przyrodnicze nadwiślańskich terenów.

Liczne atrakcje

Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie licznych atrakcji, wśród których będą m. in. widowiskowe pokazy tradycyjnych łodzi m.in. szkut, batów, galarów, które przypłyną do Gassów z całej Polski. Będzie można wziąć udział w warsztatach zanikających zawodów (m.in. wikliniarz, garncarz, powroźnik, smolarz, szkutnik i kowal), a także skosztować flisackich przysmaków (sytocha, barszcz chrzanowo-buraczany i siuforek). Nie zabraknie również występów folkowych zespołów zarówno muzycznych, jak i tanecznych.

Kiedy i gdzie?

13 i 14 maja, Gassy nad Wisłą koło Konstancina-Jeziorny. Wstęp wolny!

źródło: konstancinjeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię