Weekend z Oplem Grandlandem X

0

W ostatni weekend testowaliśmy nowego Opela Grandland X. Okazuje się, że ten kompaktowy SUV jest nie tylko przestronnym i funkcjonalnym autem, ale daje dużo przyjemności z jazdy.

Ceny Opla Grandland X rozpoczynają się od 94 900 zł – za tę kwotę mamy do dyspozycji bogato wyposażoną wersję Enjoy 1,2 Turbo 130 KM z manualną sześciobiegową skrzynią biegów. My mieliśmy do dyspozycji najbogatszą wersję Ultimate 1,2 Turbo 130 KM. Za taki samochód trzeba zapłacić 124 300 zł.

Nowy Grandland X robi dobre wrażenia zanim jeszcze zapalimy silnik. Wnętrze auta jest przestronne i wygodne, a materiały wykończeniowe dobrej jakości. Wysokie zawieszenie sprawia, że czujemy się bezpiecznie i zza kierownicy mamy bardzo dobrą widoczność.
Wersja Ulitmate wyposażona jest właściwie we wszystko o czym możemy zamarzyć, od dwustrefowej klimatyzacji sterowanej elektronicznie, po udogodnienia takie jak asystent parkowania, kamery z przodu i z tyłu, układ ostrzegania o pojeździe w martwym punkcie, podgrzewane przednie siedzenia. Auto wyposażone jest też m.in. we wskaźnik odległości do pojazdu poprzedzającego z systemem ostrzegania przed kolizją i automatycznego hamowania przy niskich prędkościach, system wykrywania zmęczenia kierowcy czy też układ aktywnego utrzymania pasa ruchu.

We wszystkich modelach Opla Grandland X silnik uruchamia się przyciskiem start. Kabina jest doskonale wyciszona i zanim dodamy gazu praktycznie go nie słyszymy. Auto bardzo dobrze się prowadzi zarówno w ruchu miejskim jak i na drogach szybkiego ruchu.
W trasie po zmierzchu układ aktywnego utrzymania pasa ruchu sprawdzał się znakomicie, a asystent parkowania i kamery pozwalały na bezstresowe parkowanie na ciasnym i zatłoczonym parkingu jednego z piaseczyńskich marketów. Pokonywanie spowalniaczy Oplem Grandlandem na osiedlowych uliczkach to czysta poezja. Wreszcie można je pokonywać z przepisową prędkością bez obawy uszkodzenia miski olejowej czy odkształcenia głową dachu.

Samochód sprawia wrażenie świetnego rodzinnego auta, które sprawdza się doskonale w codziennym użytkowaniu. Oprócz funkcjonalności daje naprawdę dużo przyjemności z jazdy.
Więcej szczegółów technicznych znajdziecie na stronie internetowej: opel.autozoliborz.pl

Za udostępnienie auto do jazdy testowej dziękujemy Opel-Piaseczno z siedzibą w Piasecznie przy ul. Okulickiego 6. Adam Braciszewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię