Wesołe powitanie wiosny

0

PIASECZNO W Dzień Wiosny żaden uczeń z Prywatnej Szkoły Podstawowej World School nawet przez chwilę nie pomyślał o wagarach. Kadra pedagogiczna przygotowała bowiem na ten dzień wiele atrakcji. Nie zabrakło ich także dla najmłodszych w Przedszkolu Bajka w Zalesiu

Pierwszego dnia wiosny wyczekujemy wszyscy. To duży powód do radości i pretekst do zabawy po długiej, szarej i nie zawsze przyjemnej zimie. W tym roku w Prywatnej Szkole Podstawowej World School postanowiono wiosnę przywitać hucznie, oryginalnie i na wesoło. Ten wyjątkowy dzień obfitował w wiele wydarzeń, które na długo pozostaną w pamięci szkolnej społeczności.

Radość i edukacyjne zabawy

Rozpoczęto prezentacją na temat wiosny. W starszych klasach w języku angielskim poprowadzili ją uczniowie, co nie nastręczyło im wielu trudności z powodu bardzo wysokiego poziomu lektoratu realizowanego od najmłodszych klas w wymiarze do 8 godzin tygodniowo.
Dzień Wiosny to jednak przede wszystkim czas na zabawę – przyjemną, zajmującą i pouczającą. Tego dnia odbyło się losowanie drużyn piłkarskich do fazy grupowej FIFA Worldschool Cup 23. Zgłosiło się 32 chętnych do udziału w mistrzostwach, które zostaną rozegrane na Playstation systemem wzorowanym na prawdziwym mundialu. Po rozgrywkach grupowych uczestnicy przejdą do fazy pucharowej, a najlepsi zmierzą się w finale, który zostanie rozstrzygnięty jeszcze przed wakacjami. Na triumfatora mistrzostw czeka replika Pucharu Świata. Kto wygra? Oczywiście Polska, gdyż każdy uczestnik piłkarskich zmagań zagra tą samą, polską drużyną.

W Dzień Wiosny rozstrzygnięto również szkolny konkurs plastyczny „Żegnaj zimo! Witaj wiosno!”. Bardzo dużo emocji wzbudziły teleturnieje: „Worldschooliada”, wzorowany na popularnej „Familiadzie” oraz „Punkterzy”, stylizowany na programie „Milionerzy”. Uczniowie musieli wykazać się refleksem, odpornością na stres, a przede wszystkim wiedzą z przeróżnych dziedzin. Walka była zacięta, a uczestnicy walczyli do samego końca, aby zdobyć jak największą liczbę punktów, które później zamieniły się na punkty dodatnie z zachowania.

Słodka „marzanna”

Kadra przygotowała też „Quiz o nauczycielach”, podczas którego wychowankowie szkoły mogli pochwalić się znajomością swoich pedagogów oraz wiedzą o ich zainteresowaniach. Po wspólnie spędzonym czasie pełnym pozytywnych emocji i dobrej zabawy, przyszedł czas na pożegnanie zimy.
W tym roku w trosce o środowisko naturalne zrezygnowano z tradycyjnego palenia czy topienia marzanny. Słomianą kukłę zastąpiono piniatą, która symbolizując zimę kryła w sobie cukierki, mogące nieść skojarzenia z dobrodziejstwami nadchodzącej wiosny. Nie ma wątpliwości, że pomysł okazał się bardzo udany, a wysiłek uczniów włożony w pożegnania zimy nagrodzony słodkościami. Zwieńczeniem tego radosnego dnia był seans filmowy przy popcornie.

Moc przedszkolnych atrakcji

Tego dnia świętowali także młodsi w Przedszkolu Bajka w Zalesiu. Dzieci spędziły dzień kreatywnie i bardzo radośnie. Tu również zamiast tradycyjnego topienia marzanny, postawiono na niekonwencjonalne, ekologiczne rozwiązanie. Przedszkolaki żegnały zimę rozbijając piniatę – nowoczesną marzannę pełną słodkości. A gdy już marzanna zamiast popłynąć z nurtem rzeki została rozbita i opróżniona ze słodyczy, rozpoczął się kolorowy przedszkolny bal, wypełniony tańcem i zabawami.

Sala rekreacyjna zamieniła się w wielką łąkę pełną balonów i kwiatów, tworzących labirynt. Został przygotowany specjalny kącik wiosennej stylizacji, gdzie można było wykonać brokatowe tatuaże oraz stanowisko, w którym robiono pamiątkowe zdjęcia. Nauczyciele przygotowali dla dzieci wiosenną lalkę, którą przedszkolaki przystrajały własnoręcznie robionymi kwiatami. Nie obyło się bez małej przerwy na owoce, słodkości i pyszny, ciepły popcorn! Zwieńczeniem miłego dnia była wizyta teatru i koncert egzotyczny „Marcowa pobudka”.

Dzieci bawiły się wyśmienicie, a przepędzona zima odeszła szybkim krokiem, ani razu nie oglądając się za siebie. Gdyby nie przedszkolna wrzawa i śmiechy najmłodszych być może nawet byłoby słychać szeptem wypowiedzianą obietnicę, że już nie powróci.

Prywatna Szkoła Podstawowa World School

Tel. 22 726 72 04, 533 818 888

https://worldschool.eu/

Przedszkole Muzyczne Bajka-Zalesie

Tel. 22 736 00 66, 513 818 888

www bajka-zalesie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię