Wesprzyj szkołę, oddaj książki!

1

PIASECZNO Jak mawiała Wisława Szymborska „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Centrum Edukacyjno-Multimedialne doskonale o tym wie i tworzy szkolną bibliotekę. Wszyscy możemy pomóc

W zeszłym tygodniu nowa dyrekcja szkoły, która zacznie działać już we wrześniu, zwróciła się do mieszkańców z prośbą o przyłączenie się do bardzo ostatnio popularnej akcji „bookcrossingu”, czyli nieodpłatnego przekazywania książek na rzecz placówek kulturalnych. Akcja jest o tyle istotna, że dotyczy tworzenia szkolnego księgozbioru.

Zasoby biblioteczne kolekcjonujemy od zera. To nowa biblioteka – informuje nas nauczycielka i bibliotekarka Dorota Zając.

Bibliotece oddano spore pomieszczenie. Niedawno znalazły się w nim regały, które już czekają na pierwsze czytelnicze łowy. Najpierw jednak trzeba je zapełnić. Na szczęście już pojawili się pierwsi darczyńcy.
Na bibliotekę mają złożyć się lektury szkolne, klasyka literatury pięknej, słowniki, encyklopedie, zbiory poezji, komiksy oraz wydawnictwa multimedialne skierowane do uczniów kształcących się na etapie szkoły podstawowej. Wszelkie książki z bajkami również wchodzą w grę.

Będziemy mieli tu również oddział przedszkolaków – mówi Dorota Zając. – Przekazywać można książki nowe, jak również używane, o ile są w dobrym stanie. Liczy się każda sztuka. Mamy duże potrzeby. Dokonujemy jednak selekcji książek. Pozycje zniszczone, rozpadające się oddajemy na makulaturę, dzięki czemu zakupimy nowe tytuły.

Przynosić książki można cały czas. Nawet po rozpoczęciu roku szkolnego. Książki i audiobooki można przynosić do nowej siedziby na ul. Jana Pawła II 55 od pon. do pt. w godz. 9-15.

NAB

1 KOMENTARZ

  1. Mam książkę telefoniczną do oddania? Pisząc to zdanie mam na myśli brak potrzeby tworzenia takiej”przypadkowej” biblioteki.Współczesne dzieci zwykle NIE czytają nawet lektur. Może lepiej stworzyć bibliotekę streszczeń,podpowiedzi,sposobów na egzamin i wszystkiego innego co zajmuje w sumie więcej czasu niż normalne przeczytanie noweli :)))))))) P.S. Ciekawe jaki finał zafunduje nam społeczeństwo UDAJĄCE wszystko?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię