Wesprzyj zespół z Piaseczna

0

PIASECZNO Łysa Góra to piaseczyński zespół, który gra już od 2012 roku. Mają na swoim koncie szereg sukcesów oraz debiutancką płytę. Teraz przyszedł czas na drugi album – aby go wydać muzycy postanowili zrobić akcję crowdfundingową


Łysa Góra łączy ciężkie brzmienia z tradycyjnymi utworami ludowymi, zaczerpniętymi z folkloru krajowego, choć nie tylko, ponieważ ich inspiracje sięgają aż po Bałkany. Udało im się wydać debiutancki album “To i Hola” oraz zagrać na kilku ważnych festiwalach m.in. na Słowiańskiej Nocy Folk-Metalowej w Brennej, czy na międzynarodowym festiwalu Mikołajki Folkowe. W 2015 roku dotarli do półfinałów “Mam Talent”, a w maju ubiegłego roku pojawił się ich pierwszy teledysk do utworu “Idzie Żołnierz”.

Jesienią wygrali plebiscyt na główny support trasy “Strzyga” zespołu Percival Schuttenbach, dzięki czemu zagrali wiele udanych koncertów.

– Będzie to album jeszcze bardziej zróżnicowany muzycznie i stylowo – zapowiadają swoją drugą płytę “Siadaj, Nie Gadaj”. – Flet zastąpią szalone partie skrzypiec a dodatkowymi, folkowymi instrumentami, które usłyszycie na płycie będą saz i cymbały. Będziemy gościć też dwóch artystów, którzy wzbogacą nasz album egzotycznymi partiami wokalnymi i instrumentalnymi.

Na rejestrację albumu wybrano JNS Studio – doświadczonego realizatora Pawła Janosa Grabowskiego, który tworzył brzmienie m.in. Antigamy czy Lostbone.

– Jesteśmy podekscytowani pierwszymi efektami współpracy! – mówią muzycy.

Do zrealizowania płyty zespołowi brakuje wsparcia finansowego.

– Oczywiście w zamian oferujemy to co możemy dać prosto z naszych serc. Coś, co jest dla nas najcenniejsze – naszą muzykę. Oraz parę innych fajnych rzeczy – sprawdźcie naszą listę “dowodów wdzięczności” – zachęcają muzycy i dosyłają do strony OdpalProjekt.pl

Skład zespołu:

Dorota Filipczak-Brzychcy – wokal,
Marta Jędrzejczyk – wokal,
Sylwia Biernat – skrzypce,
Krystian “Krystek” Jędrzejczyk – perkusja,
Paweł Piotrowicz – gitara basowa,
Krzysztof Rukat – gitara elektryczna,
Grzegorz “Laser” Lasek – instrumenty perkusyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię