Weźmy odpowiedzialność za przyszłość Prażmowa

0
[Materiał sfinansowany przez KWW Nasza Gmina - Nasz Powiat]

W niedzielę 21 kwietnia mieszkańcy wybiorą wójta, który zadecyduje o przyszłości naszej gminy. Być może nie tylko w perspektywie najbliższych pięciu lat, ale o wiele dłuższej, gdyż część podejmowanych dziś decyzji będzie miało nieodwracalne konsekwencje. Dlatego tak ważne jest, by jak najwięcej osób udało się do urn wyborczych i wzięło odpowiedzialność za przyszłość Prażmowa.

W kolejnej kadencji jako wójt Prażmowa chcę kontynuować pozytywne zmiany w naszej gminie. Oferuję Państwu moją wiedzę i doświadczenie, realizację naszej wspólnej wizji Prażmowa jako bezpiecznego, komfortowego miejsca zamieszkania, które w kolejnych latach będzie cieszyć się coraz większym prestiżem.

Praca dla mieszkańców

Jestem kandydatem niezależnym. Gwarantuję, że podejmując decyzje będę się kierował dobrem mieszkańców, a nie interesem określonej formacji politycznej. Partia nigdy nie wspiera bezinteresownie, lecz obsadza swoimi ludźmi stanowiska wójtów czy burmistrzów by umacniać struktury i mieć wpływ na lokalnych włodarzy, bardzo często nie kierując się dobrem lokalnej społeczności lecz szerzej pojmowanym interesem politycznym. Uważam, że samorząd powinien mieszkańców łączyć, a nie dzielić – odrzucać polityczne podziały i koncentrować się na konkretnych działaniach. Tylko taki samorząd, działający dla mieszkańców i tworzony przez mieszkańców ma szansę konsolidować lokalne środowiska i współtworzyć lokalną tożsamość opartą na dialogu i wzajemnym szacunku.

Brudna kampania wyborcza

Za nami trudna kampania, nierzadko przesycona negatywnymi emocjami, przekłamaniami i pomówieniami. Internet i media społecznościowe stwarzają możliwości mnożenia fikcyjnych kont, sprzyjają personalnym atakom i sianiu dezinformacji. Jako samorządowiec nigdy nie uciekałem od trudnych pytań, zawsze byłem gotów na rozmowy, debaty i dyskusji. Tak było i tym razem, dlatego pozytywnie odpowiedziałem na propozycję debaty z moim kontrkandydatem, mimo świadomości że będzie ona organizowana przez gazetę sprzyjającą formacji politycznej, którą mój konkurent reprezentuje. W samorządzie działam od dziesięcioleci, gminę Prażmów znam doskonale, w niej planuję spędzić resztę swojego życia. Nie boję się żadnych pytań, jestem gotów rozmawiać z każdym, na każdy temat związany z naszym lokalnym samorządem, aktualnymi inwestycjami i planami dalszego rozwoju.

Debata odwołana, wydatki źle zaplanowane

Niestety debatę odwołano. Najwidoczniej uznano, że bezpośrednia dyskusja może obnażyć małe przygotowanie merytoryczne mojego konkurenta. Brak doświadczenia i wiedzy, brak wizji rozwoju naszej gminy. W debacie nie wesprą członkowie sztabu wyborczego skrywani pod fikcyjnymi kontami na Facebooku. Tu trzeba stanąć z otwartą przyłbicą do szermierki na argumenty. Wierzyć w siebie i swój program wyborczy, mieć plan i potrafić go zrealizować. Choćby na tyle, by samodzielnie udźwignąć ciężar finansowy prowadzonej kampanii wyborczej, zracjonalizować wydatki ściśle sprecyzowane dopuszczalnymi limitami i zaplanować budżet na obie tury wyborów. Mój kontrkandydat nie potrafił tego zrobić i po przejściu do drugiej tury na dalsze działania promocyjne prosił o przelewy mieszkańców. Czy jeśli zostanie wójtem do kieszeni wyborców zechce także sięgnąć w połowie kadencji, gdy równie niefrasobliwie jak własną kampanię wyborczą zaplanuje budżet gminny i zabraknie mu finansów, by dokończyć to, co zaczął? To napawa głębokim niepokojem.

Proszę o zaufanie i poparcie

Decyzje wójta Prażmowa w najbliższej kadencji mogą mieć nieodwracalne konsekwencje, których skutki będę odczuwane przez pokolenia. Nasza gmina potrzebuje spokoju i bezpieczeństwa, kreślenia śmiałych, ale jednocześnie realnych wizji rozwoju. Prażmów potrzebuje niezależnego samorządu, wolnego od politycznych podziałów, wójta reprezentującego mieszkańców, a nie partyjne interesy. Dlatego jako mieszkaniec, któremu dobro Naszej Gminy leży na sercu bardzo proszę o Państwa głos w niedzielę 21 kwietnia. Przez ponad pięć lat zrobiliśmy wiele. W kolejnej kadencji razem możemy jeszcze więcej.

Jan Adam Dąbek
kandydat na Wójta Prażmowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię