Wiceburmistrz Danuta Rechnia odwołana!

6

GÓRA KALWARIA Burmistrz zdecydował dziś o odwołaniu swojej zastępczyni Danuty Rechni. – Negatywnie oceniłem pracę pani wiceburmistrz – mówi burmistrz Arkadiusz Strzyżewski dodając, że wiceburmistrz wnosiła niewielki wkład w rozwiązywanie problemów gminy i jej mieszkańców


Ale to nie koniec zarzutów pod adresem wiceburmistrz Rechni. Burmistrz ocenił, że podległe jej referaty były chaotycznie zarządzane.
– Dobitnym przykładem jest tu sprawa odbioru odpadów komunalnych. Ich koszty odbioru w ostatnim czasie bardzo wzrosły – argumentuje Arkadiusz Strzyżewski. – A pani Danuta Rechnia jedyne, co miała do zaproponowania, to idea budowy spalarni odpadów w Łubnej, czemu zdecydowanie sprzeciwiają się mieszkańcy sołectw położonych w północnej części naszej gminy – dodaje Arkadiusz Strzyżewski.
Wydaje się, że decyzja burmistrz była pokłosiem sesji absolutoryjnej, podczas której burmistrz nie otrzymał wotum zaufania. Burmistrz negatywnie ocenił wyjście burmistrz z tej sesji, mimo że radni mieli do niej jeszcze szereg pytań dotyczących pracy oraz działalności podległych jej referatów i jednostek organizacyjnych gminy.
Burmistrz Arkadiusz Strzyżewski nie zdecydował na razie o powołaniu
drugiego zastępcy w miejsce odwołanej Danuty Rechni.

TW

6 KOMENTARZE

 1. Czyż by Pan burmistrz przestał ,,lubić,, Panią burmistrz?
  W takim razie proponuje zwinąć asfalt który zamiast trafić na ulice Ogrodową w Dobieszu trafił pod samą bramę do Pani burmistrz!!!

  • Dumnie podniesiona głowa… opadła. Został tylko asfalt w Brzuminie…. i nie wyremontowane gorsze drogi, przy których nie mieszka jednak Rodzinka.

 2. Panie Strzyżewski, zbłaźnił się Pan zwalając swoje niedociągnięcia na zastępczynię. Wszyscy wiemy, że tylko Pani Rechnia traktowała każdego petenta jako podmiot, a nie przedmiot. Teraz będzie strach wejść do Urzędu. Przykre to!

 3. Wstyd, jak można obwiniać wice burmistrz za podwyżkę śmieci… Jeszcze niedawno była mowa, że to prawa rynku, a teraz wina Pani Rechnia. Widać, że niektórzy nie dorośli do samorządowej polityki…

 4. PANI Wice Burmistrz
  nie wiele miała mądrego do powiedzenia, niewiele fajnego zrobiła, niewielu jej będzie brakować.
  Dla Góry kalwarii to najlepsza decyzja od czasów Barbary Samborskiej, gdy odwołała Rutowicza !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię