Wicemistrzowie świata będą zachęcali w Górze Kalwarii do gry w piłkę ręczną!

1

GÓRA KALWARIA Legenda polskiego sportu Karol Bielecki oraz jego kolega ze zwycięskiej reprezentacji Polski – Grzegorz Tkaczyk we wtorek odwiedzili kalwaryjski ratusz


Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, obaj panowie zachęcają niektóre gminy do wejścia we współpracę w sportowym szkoleniu dzieci. W Górze Kalwarii miałaby pod ich patronatem powstać akademia szczypiorniaka, do której zaproszeni byliby uczniowie do klas I-III szkół podstawowych. Kalwaryjskiej młodzieży piłka ręczna nie jest obca. W szkole „dwójce” wychowania fizycznego uczy Piotr Marszałek, pasjonata tej dyscypliny. Szczegóły oferty wicemistrzów świata mamy poznać w najbliższych dniach. Podobno po feriach mają ruszyć zajęcia pokazowe.

36-letni Karol Bielecki ma za sobą piękną karierę. Jako lewy rozgrywający reprezentacji Polski brał udział w igrzyskach w Pekinie (2008), został wicemistrzem świata (2007) i brązowym medalistą mistrzostw świata (2009 i 2015). Podczas igrzysk w Rio de Janeiro (2016) został królem strzelców, rzucając 55 bramek. W czerwcu minionego roku zakończył karierę zapowiadając, że zamierza zająć się trenowaniem dzieci i młodzieży, a także motywowaniem dorosłych do pokonywania trudności.

Karol Bielecki w akcji. Fot. by Steindy/Wikipedia

Z kolei Grzegorz Tkaczyk (38 lat) w latach 2004-2008 był kapitanem polskiej kadry narodowej. Również uczestniczył w igrzyskach w Pekinie (2008), jest wicemistrzem świata z 2007 i w tym samym roku zajął 9. miejsce w plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej na 10 najlepszych sportowców Polski. Zakończył karierę w 2016 roku.

Przypomnijmy, że w sierpniu 2017 roku burmistrza Góry Kalwarii odwiedzili siatkarze – Łukasz Kadziewicz (wicemistrz świata) i Joanna Kaczor (brązowa medalistka mistrzostw Europy), aby również przekonać go do współpracy w szkoleniu dzieci. Powstała wówczas akademia siatkówki działa do dziś, na zajęcia uczęszcza około 20 adeptów siatkówki.

Fot główne: UMiG Góra Kalwaria

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię