Widmo drożejących śmieci! Burmistrz odpowie na nasze pytania

10

PIASECZNO Spotkania z burmistrzem Danielem Putkiewiczem na żywo za pośrednictwem Facebooka stały się już tradycją. Najbliższy Facebook Live odbędzie się 28 stycznia o godzinie 19.00. Tematem przewodnim będzie gospodarka odpadami

Niestety mimo zeszłorocznej podwyżki opłat, pieniędzy w systemie jest wciąż za mało aby pokryć rosnące koszty głównie związane z zagospodarowaniem wytwarzanych przez nas odpadów komunalnych – zwraca uwagę burmistrz Daniel Putkiewicz. – Ich odbiór sprzed posesji to tylko początek drogi jaką pokonuje „śmieć”. Z naszych wyliczeń wynika, że jest to tylko 25 proc. kosztów, pozostała część to opłaty „na bramkach” – w instalacjach przyjmujących odpady oraz opłaty środowiskowe. Praktycznie każdego miesiąca ceny na instalacjach się zwiększają, dlatego kolejne gminy, które rozstrzygają przetargi wprowadzają coraz wyższe opłaty. Dziś mimo drastycznej zeszłorocznej podwyżki, Piaseczno ma jedne z najniższych opłat z gmin w aglomeracji warszawskiej – podkreśla burmistrz. – Niestety to się zmieni, bo przed nami kolejny przetarg. O tym wszystkim będę chciał Państwu opowiedzieć podczas naszego najbliższego spotkania online – zachęca Daniel Putkiewicz.

inf

10 KOMENTARZE

 1. Ten live to strata czasu. Pan Burmistrz jak zwykle będzie udzielał niepełnych, wymijających odpowiedzi… Zero udogodnień dla mieszkańców, nawet tak podstawowa rzecz jak komunikacja leży w gminie. Zajmują się bzdurami, skwerkami, kwietnikach, nasadzeniami. Organizują live i konferencje dla towarzystwa wzajemnej adoracji. Kpią sobie z ludzi!

  Wybierają niekompetentne pseudo firmy remontujące skrzyżowanie przez pół roku…

  Jedyna ich ambicja to branie kasy, nie są wstanie zapewnić mieszkańcom podstawowych wygód.

  • Faktycznie,byłem na tym skrzyżowaniu dziś i dokładnie 2 tyg.temy i wygląda tak samo jakby czas się zatrzymał. Oczywiści prezes Daniel wszystkiego sam nie zrobi/dopilnuje.To ten Widz jest od tej roboty i mu podlegli.No,ale odpowiedni dobór kadry to też umiejętność której najwidoczniej Daniel nie posiada.

 2. Ktoś założył, że zbije dobry biznes na śmieciach. Ponieważ jest obowiązek umowy na wywóz śmieci to firmy dyktują ceny jakie chcą i prześcigają się w podwyżkach cen. Jak to się dzieje że 100 km cb dalej cena niższa o połowę.

 3. Wolę sam wywozić śmieci, niż wam bulić tyle kasy.Zróbcie referendum wśród mieszkańców a nie za nas wybieracie pseudo firmy.Ani złotówki więcej.

 4. odbiór (śmieci)sprzed posesji to tylko początek drogi jaką pokonuje „śmieć”. Z naszych wyliczeń wynika, że jest to tylko 25 proc. kosztów, pozostała część to opłaty „na bramkach” – w instalacjach przyjmujących odpady oraz opłaty środowiskowe.
  … zastanawia te… 75 procent – kto tu kompetentny coś zmienić? BO ZMIENIĆ COŚ CHYBA TRZEBA???

 5. Najchętniej to płaciłbym właśnie te 25% dzisiejszych moich kosztów. Oddałem śmieć i za to zapłaciłem. Od momentu wrzucenia go do śmieciarki to już nie jest mój śmieć. To jest śmieć tego, kto go ode mnie zabrał. W normalnym kraju firma która zabrała taki produkt postara się, dobrze go sprzedać i na tym zarobi sobie pozostałe 75%. Ale my nie żyjemy w normalnym kraju i dla tego pozostałe 75% również zapłacą obywatele. XXI wiek…

  • Tak jest chyba w niektórych krajach – nie dziwota, że u nas 2-3 razt drożej. Może aktywny Sierioża wkroczy do akcji i nam pompże? Mpże ruszy Prermiera, Prezydenta, Prezesa – bo suwerenowi droższe życie grozi .
   A jak naród będzie zły to w maju może …. .nawet 500+ nie pomoże.

 6. Dziadostwo straszne teraz płace prawie 120 zeta a jeszcze przed reformą było 24. Pamietam jak 10 lat temu się mieszkańcy burzyli ze zdrożało z 11 na 24 i była to radykalna podwyżka. Przy tym co jest teraz to był pikuś. Teraz to chyba tylko zamieszki ogólnokrajowe pozostają, ale naród pokorny jak ciele nie to co we francji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię