Widmo koronowirusa powoduje gorączkę… zakupów

28

PIASECZNO – Nie wpuszczają do Auchan – alarmuje jeden z naszych Czytelników. – Część ludzi jest w środku i robi zakupy, ale klienci, którzy dojeżdżają nie są już wpuszczani do środka. – Na parkingu przy Selgrosie brak miejsc do parkowania, kolejki do kas gigantyczne – informuje nasza Czytelniczka.

Niestety nie udało nam się oficjalnie potwierdzić informacji Czytelników. Telefon rzecznika prasowego Auchan milczy. Jednak z podobnymi informacjami zgłosili do nas także inni klienci sklepu. Wygląda na to, że dziś wiele osób postanowiło wyruszyć na zakupy i na wszelki wypadek zrobić większe zapasy.
Rano kupiłem w Auchan trochę makaronu, ryżu, kaszy, mąki i nie było większego problemu – mówi pan Grzegorz. – Te rzeczy mogą dłużej poleżeć, a nie wiadomo jak sytuacja z wirusem się rozwinie.
Na półkach robi się pusto, ludzie powariowali – ocenia pani Ilona. – Jak tak dalej pójdzie to staniemy się ofiarami nie wirusa, ale własnej paniki.
W mediach społecznościowych pojawia się coraz więcej zdjęć nie tylko z Auchan, ale także z Tesco i Biedronki. Również półki Rossmana przy ul. Kościuszki i przy ul. Geodetów świecą pustkami.
Nie wszystkie sklepy przeżywają oblężenie.
– Ludzie rzucili się chyba na większe sklepy – mówi Tadeusz. – Byłem w sklepie Max i choć ludzi było sporo to nikt nie szalał z większymi zakupami. Niektórzy mieli w koszykach po dwie czy trzy mąki, ale nie widziałem by ktoś popadał w przesadę.

fot. Polecam w Piasecznie

28 KOMENTARZE

 1. Pamiętajcie, unikajcie dużych skupisk ludzkich…. a już tak na marginesie to ile ludzi odwiedziło dzisiaj w jednej chwili takie Auchan, Selgrosa czy inne Biedronki, Lidla czy Kaufland?

 2. Za tzw. “komuny” wielkiego wyboru towarów nie było, ale do sklepów wpuszczali, więc już nie wiadomo, który ustrój lepszy. Najgorzej będzie, jak i towarów nie będzie i nie będą wpuszczać

 3. Tylko czekać, jak naród rzuci się plądrować supermarkety.
  Radzę brać przede wszystkim cukier. Można go przerobić na spirytus do dezynfekcji zewnętrznej i wewnętrznej. A jak się człowiek porządnie wewnętrznie zdezynfekuje, to już nawet jeść mu się nie chce, umysł ma bardziej lotny, a nieraz to i muza do niego przyfrunie i wiersz podyktuje.

 4. Ja powiem tylko hahaha naród jest jednak durny czarna strefa wzrośnie żal mi tego narodu takjak kolega napisał cukier brać można go na alko przerobić i dezynfekowac się haha

 5. Ludzie sami siejecie panikę!!! Po co robić zakupy na zapas nie rozumiem tego. Ja będzie potrzeba to wszystko jest w każdym małym osiedlowy sklepie.

 6. Niestety nasz kraj nie jest przygotowany na ta epidemie.
  Dajmy na to przychodnie, dlaczego nie zabezpieczyły sobie żeli antybakteryjnych i maseczek w momencie kiedy było wiadomo o rozprzestrzenianiu się wirusa ??
  Teraz winią wszystkich tylko nie siebie.
  I my jako pacjenci bedziemy sie zarazac w ośrodkach zdrowia i lekarze także, co jest karygodne!!

 7. Ludzie, za co hejtujecie puste półki w sklepach? A otóż za własną głupotę.
  Tam też pracują ludzie a może właśnie tylko ludzie. Towar są na półkach nie wyrasta i sam się nie dostarcza.
  Może przed zrobieniem tak obfitych zakupów ktoś charytatywnie przyjdzie rozładować i wyłożyć towar w sklepie? Tak by się należało zachować wobec potrzebujących.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię