Jutro wiec przeciwko przemocy i nienawiści

30

PIASECZNO Już jutro w godz 12 -13 na Skwerze Stefana Kisiela odbędzie się wiec pod hasłem „Piaseczno przeciw przemocy i nienawiści”.

W ostatnich dniach i tygodniach przez Polskę przelewa się brunatna fala przemocy, nietolerancji i nienawiści, najjaskrawszym przejawem tego były zajścia 20 lipca w Białymstoku. Jako wolni obywatele, mieszkańcy Gminy Piaseczno, niezgadzający się na niszczenie polskiej praworządności, otwartości i tolerancji pragniemy dać wyraz solidarności z ludźmi bitymi i poniewieranymi (słownie oraz czynnie) za wygląd, kolor skóry, przekonania polityczne, orientację seksualną i światopoglądową – informują organizatorzy wydarzenia. – Nie zgadzamy się na łamanie zasad obywatelskiego współżycia, na profanacje patriotyzmu, na propagowanie nacjonalistycznych zachowań, na agresje i nienawiść.

Organizatorzy spodziewają się, że we wiecu weźmie udział kilkaset osób, ponieważ wydarzenie zostało nagłośnione w mediach ogólnopolskich. Liczą na spokojny przebieg spotkania. 

– To jest zgromadzenie pokojowe wymierzone przeciwko agresji, wierzymy że będzie odbywało się w atmosferze radości i wolności – mówią. – Nie jest to wiec polityczny. Mimo że zaczęła się kampania wyborcza, my uciekamy od polityki.

AB

30 KOMENTARZE

 1. Nietolerancja?
  Po co wychodzą na ulicę i pokazują swoje zboczenie, czy Ty wychodzisz na ulicę i pokazujesz swoje poglądy?

  • Czy dobrze rozumiem, że twoje zboczenie jest zbyt obrzydliwe, aby je pokazywać i z tego powodu odczuwasz złość i zawiść? Chyba musisz się przełamać, może nie będzie aż tak źle? Powodzenia! 🙂

  • A nie wychodzicie manifestować swoich poglądów ze swoimi pielgrzymkami, czy procesjami? I czy ktoś wam robi kontr-pielgrzymki, czy kontr-procesje? Wykrzykuje do was, że jesteście nienormalni, bo wierzycie w bzdury? NIE. A więc wy też tego nie róbcie.

 2. Piaseczno jest coraz ładniejszym i b. spokojnym miejscem.Nieźle układa się z obcokrajowcami.Lesbijki chodzą po ulicach trzymając się za ręce,znam osobiście dwie,które aktualnie są w ciąży.Dziwny ten świat,ale co mnie obchodzi co sąsiadka robi w łóżku…spoko.Pytanie: kto organizuje ten wiec i w jakim celu? Uważam,ze ten “ktoś” kosztem Naszego spokoju/krzywdy chce zbić własny interes!

  • Rzeczywiście, organizatorzy mogliby się ujawnić. Może się boją, że wtedy zebrałaby się grupka “spokojnych obywateli” i spuściłaby im profilaktycznie łomot? Ale czemu niby ten wiec ma burzyć czyjś spokój, a tym bardziej kogokolwiek krzywdzić? Ktoś cię zmusza, żebyś tam lazł i się bulwersował? Boisz się, że jak tam już poleziesz, to ktoś cię skrzywdzi? Że jakiś – za przeproszeniem – pedał rzuci się na ciebie z obnażonym narzędziem gwałtu, bo jesteś takim ładnym chłopcem, że nie będzie w stanie się powstrzymać? Albo – jeśli jesteś ponętną panienką – agresywna lesba dobierze się do ciebie i pozbawi cnoty? Naprawdę? A może to po prostu zwykła dulszczyzna i kołtuństwo?

    • Gdybym zionął nienawiścią i popełniał błędy ortograficzne, tobym się raczej z tym nie obnosił. A już szczególnie wtedy, gdybym był ciężko prawicowym polskim “patryjotą”, bo takiemu troszkę nie przystoi nieznajomość języka polskiego, czyż nie?

     • A jednak,hejt tylko.Obrażanie i dalej ZERO…:)) Na onecie relacjonują,że autokarami zwozi się uczestników “wiecu” z całej Polski:)

  • “kto organizuje ten wiec i w jakim celu?”
   ***************
   Może jeden taki ze starostwa, bo chce dokonać widowiskowego publicznego coming outu? 😉

 3. mam nadzieję że nikt nie przyjdzie, w Piasecznie nikogo się nie dyskryminuje a z takimi paradami to do Warszawy!!!

  • A to w Warszawie dyskryminują? Możesz zdradzić, kto? Czyżby jakaś bezmyślna prawicowa dzicz? “Patryjoci”? Zaprawdę, trudno uwierzyć, że ktoś kogoś w Polsce dyskryminuje. Przecież faszyści są z natury dobrzy. I dzieci lubią i staruszkę przez jezdnię przeprowadzą… No, ale niekiedy wpi….l jakimś odmieńcom spuścić trzeba, to zrozumiałe.

 4. Czy w końcu poznamy sponsorów tego objazdowego cyrku? . Te opłacane marsze codziennie są w innym mieście, a uczestniczą w nich te same osoby.

 5. Tak. Kochane lgbt-ciaki. Super. Trzymajcie tak dalej. Prawdziwym przejawem nienawiści i nietolerancji jest malowanie obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej kolorami tęczy ale pewnie to prowokacja. A ja dulszczyźniany kołtun będę się za was modlił i czekał aż pokażecie prawdziwy artyzm. Np. Łącząc tęczę z symbolami innych religii, katolicka już dotknięta. I na koniec pytanie: kto was finansuje? A ja dzisiaj wieję jak najdalej od Piaseczna z rodziną i przyjaciółmi. Zatem: lodziarnie, knajpki i inne okoliczne dobrobytki nie zobaczą mojej ani jednej złotóweczki.

 6. Gazeta.pl “Najjaskrawszym przejawem tego były zajścia w Białymstoku – zauważa Tadeusz Szumowski, który w niedzielę organizuje w Piasecznie pokojowy wiec”

 7. Uwaga!
  Wszyscy obywatele Piaseczna obawiający się o swoją cnotę i chcący uniknąć deprawacji proszeni są o nieopuszczanie w dniu dzisiejszym swoich domów. Jeśli ktoś pragnie uczestniczyć w Mszy Świętej, to transmisję takowej zapewnia m.in. telewizja publiczna. Według dostępnych danych w poniedziałek wszystko powinno wrócić do normy. Gdyby tak się nie stało i organizatorzy tzw. wiecu przeciwko przemocy chcieli nadal wywoływać niepokoje społeczne, do akcji wkroczy Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji.

 8. Ludzie wy nie rozumiecie oco chodzi tak naprawdę marsz bez pedałów les itp pokojowy i z tolerancja no cóż ale gdy się bezglowy myśli tak jest

 9. Nie interesują mnie ich poglądy, ale w jakim celu te co tydzień demonstracje. Czy ktoś policzył ile kosztuje ochrona tych demonstracji? Jakby zaczęli płacić sami za ochronę to by się zastanowili. Ja odnoszę wrażenie że oni mają więcej praw niż reszta. Bajka o niewidzialnych szatach króla to jest właśnie to.

 10. Przypadek, że to niedziela i są msze akurat… bezczelna prowokacja. Brak organizatorów albo nie chcą się ujawnić. Do tego są osoby, które jeżdżą na każde parady, które przypomnę są w takie ilości właśnie w roku wyborczym. To też nie jest przypadek. Organizuje to partia RAZEM oraz Biedroń. Maja się dostać do sejmu na fali tych wydarzeń.

 11. A może, wzorem kilku ludzi ze Szczecinka (woj. zachodniopomorskie), którzy po wizycie, w ich mieście, Pierwszego Obywatela Rzeczypospolitej (wg. Konstytucji), wystawili faktury, do swojego Starostwa Powiatowego, o zwrot kosztów z tytułu tej wizyty, za doznane straty finansowe. I pytanie w związku z tym,czy podobna, dzisiejsza, sytuacja w naszym mieście, ale związana ze stratami z powodu organizacji tzw. wiecu, będzie już przejawem nienawiści i braku tolerancji ? Pod naszą rozwagę w opiniach o standardy w naszym, polskim, życiu publicznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię