Wiec przeciw przemocy i nienawiści

38

PIASECZNO W niedzielę 11 sierpnia w godz 12.00 -13.00 na Skwerze Stefana Kisiela odbędzie się wiec pod hasłem „Piaseczno przeciw przemocy i nienawiści”.

W ostatnich dniach i tygodniach przez Polskę przelewa się brunatna fala przemocy, nietolerancji i nienawiści, najjaskrawszym przejawem tego były zajścia 20 lipca w Białymstoku. Jako wolni obywatele, mieszkańcy Gminy Piaseczno, niezgadzający się na niszczenie polskiej praworządności, otwartości i tolerancji pragniemy dać wyraz solidarności z ludźmi bitymi i poniewieranymi (słownie oraz czynnie) za wygląd, kolor skóry, przekonania polityczne, orientację seksualna i światopoglądową – informują organizatorzy wydarzenia. – Nie zgadzamy się na łamanie zasad obywatelskiego współżycia, na profanacje patriotyzmu, na propagowanie nacjonalistycznych zachowań, na agresje i nienawiść.

AB

38 KOMENTARZE

  • jezu, jak mozna byc tak ułomnym czlowiekiem i jeszcze sie tym chwalic w sieci. Kiedys debil wstydzil sie bycia debilem :/ tobie tez to radze

  • Dla tych co nie wiedzą czym jest „LGBT+”:
   L- Lesbijki
   G- Geje
   B- Biseksualiści
   T- Transseksualiści
   + – (no właśnie co to jest to „+” ) – rozumiem, że inne „normalności”? Świat przewraca się do góry nogami. Normalność staje się piętnowaną nienormalnością a nienormalności stają się gloryfikowanymi normalnościami. To jest straszne. Oczywiście nie mam nic do LGBT+ jeśli są dorośli i robią „te” swoje rzeczy we własnych domach, do pewnej granicy, nieprzekraczalnej granicy – kiedy będą chcieli to robić z moimi dziećmi. Praw moich dzieci będę bronił z całą stanowczością wykorzystując wszelkie prawne narzędzia, które daje mi KONSTYTUCJA!

 1. Mam nadzieję że to będzie wiec przeciwko nienawiści a nie wiec poparcia LPG. Ostatnio na równi obrywa się kościołowi, mam nadzieję że nie zostanie to pominięte, czy może przemoc występuje tylko w jedną stronę jak to ma miejsce z rasizmem 😉 ?

   • Pewnie, że obrywa. A gdzie inne środowiska w których pedofilia króluje? I tam nawet nie mówi się o zamiataniu pod dywan, zwyczajnie jest cicho sza.

   • Żeby była jasność, jestem przeciwny temu co złe w kościele, ale ataki cielesne na księży podczas mszy to chyba krok za daleko. Wyciągajmy WSZYSTKIE przypadki pedofilii a nie tylko te które nam pasują do wersji, nagle się okaże że bardzo dużo ich w środowiskach LPG i podobnych. Jak równość to równość dla wszystkich. Jak to się dzieje że kilkuletni chłopiec pod opieką dwóch kobiet będących ze sobą w związku postanawia zmienić płeć? Jeszcze przez 10 lat nie będzie mógł zdecydować o tym, że chce wypić jedno piwo, ale płeć to należy zmienić bo on/ona tak czuje…

  • A co masz przeciwko LPG? Przecież możesz sobie zakupić auto z silnikiem benzynowym. Jak ktoś woli jeździć na LPG, to co ci do tego?

   • Co mam? Jak ktoś lubi jeździć autem na LPG to niech sobie jeździ ale niech nie pakuje mi się na podwórko i do garażu, i jeszcze otwiera maskę żebym oglądał jego instalację a do tego każe ją oglądać mojemu dziecku. To co? Nie wystarczy, że jeździmy tymi samymi ulicami?

    • A co, wpakował ci się kiedyś taki do garażu? A może nawet – Jezus, Maryja, Józefie święty! – w tzw. d..ę wjechał i od tego czasu tak ci się porobiło, że już nawet nie odróżniasz LGBT od LPG?! 🙂
     W takim razie naprawdę ci współczuję.

 2. tak tak w treści powinien się też znaleźć protest przeciwko profanacji symboli religijnych takich jak np. krzyż albo obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Oj przepraszam profanacja tych obrazów jest przejawem artyzmu i wysublimowanej „wyższej estetyki” ich twórców. No bo przecież w jedną stronę to profanacja czy nietolerancja a w drugą stronę to artyzm. Szkoda strzępić języka. Kolejna gierka polityczna. I pewnie znowu Piaseczno zostanie zalane samochodami z tablicami rejestracyjnymi z całej Polski. Jak najlepiej zasłynąć? – włożyć kij w mrowisko.

 3. Gdzie ta „brutalna fala przemocy”? Kto jest organizatorem? I czy nie szukacie iskry aby wywołać pożar dla partykularnych,partyjnych korzyści?

    • Rozczaruję cię: nie mam żadnych. Wedle twoich kryteriów jestem pod tym względem zupełnie „normalny”. Ale jakoś nie pałam szczególną sympatią do skrajnie prawicowego faszyzującego kołtuństwa – i tu pewnie bardzo się różnimy. Jakoś to przeżyję.

     • Nie chce mi się z Tobą gadać. Jak nie wiesz jak kogoś obrazić to ślesz zlepek słów, których wspólnego znaczenie nie jesteś wstanie rozszyfrować „skrajnie prawicowe faszyzujące kołtuństwo” w sumie to brzmi jak „LGBTQ++++” tylko na innym biegunie. I też Cię rozczaruję, ani nie jestem skrajny, ani nie jestem prawicowy, ani nie jestem faszyzujący, ani nie jestem kołtunem i NIE PODOBA MI SIĘ TO CO SIĘ DZIEJE bo jestem NORMALNY!!!!!!!!!!!!!!!!. A jak widzę, to Ty normalność nazywasz „Skrajnie prawicowym faszyzującym kołtuństwem” – BRAWO TY. Oskara za błyskotliwość.

 4. Ja niestety poznałam mlodego geja który molestował i ordynarnie osaczał ( zalecał się ) do kolegów z gimnazjum.NIKT-go nie dyscyplinował-łącznie z jego matką. A to były takie końskie zaloty.Szkoła też z tym nic nie zrobiła, znana pani psycholog również , mimo iz rodzic pokrzywdzonego zwracał się z prośbą, do wychowawczyni też.
  Jestem za tym by geje i lesbijki- mięli prawa- ale i obowiązki i-tak jak inni ponosili konsekwencje niewłaściwych zachowań.W tej szkole to była święta krowa-robił co chciał.
  W szkole są uczniowie a dopiero pózniej hetero czy geje- a szkoła ma byc miejscem do nauki-bezpiecznym.

 5. Ale po co ? Zeby ściągnąć tych ktorzy byli w Bialymstoku? Po co ?. Piaseczno nie powinno byc wplątane w tą polityczną gierke. Chcemy spokoju. Super mamy koncerty i inne akcje. Pokazny jak wspieramy potrzebujących i na to wydajmy pieniądze. Jestem przeciwko marnotrawieniu pieniedzy

 6. Ciekawe dlaczego twórca tej kuriozalnej informacji się ukrywa pod pseudonimem, brak odwagiczy co. Ta brunatna fala to zapewne brud na ulicach

 7. Ciekawie wygląda zestawienie dwóch informacji z dnia dzisiejszego, z opóźnieniem,wiadomość dla przedsiębiorców,o składaniu do końca dnia, oświadczeń w sprawie energii elektrycznej oraz z tygodniowym wyprzedzeniem, informacja o planowanym wiecu. BRAWO ! Już przynajmniej wiemy, co jest naprawdę ważne ?!

 8. Wyjdzie z biało czerwonymi flagami 1 sierpnia, a nie pedalstwa bronicie, choć jestem kibicem Legii, oddaje tu wielki szacun dla kibiców Jagi za ten wpierd…

  • Polski patriota powinien przede wszystkim umieć poprawnie mówić i pisać po polsku. Zdaje się, że masz trochę do nadrobienia.

 9. Debilny klimat kiboli
  To nie polska nietolerancja ale świat kiboli znalazł sobie nowe ofiary
  Nie mogą walczyć między sobą to znaleźli sobie nowy słabszy cel
  Wstyd Polska władzo że na to pozwalacie – wstyd że stajemy się reżimem a nie wolnością, wstyd za brak poszanowania dla innego człowieka
  TAK WYGLĄDA POLSKI RZĄD I WŁADZA

  • Piotr, zapewne Tobie to nie przeszkadza że facet przebrany za babe czyta zwany Drag Queen czyta Twoim dzieciom w szkole bajki, książki, do tego właśnie dążycie!!

 10. Co tu komentować to organizuje Pan burmistrz i tzw mieszkancy Piaseczna słoiki z całego świata wiocha bez korzeni niech sobie stoją i popierają myślący ludzie tam nie pójdą

  • „… myślący ludzie tam nie pójdą …”
   ——————————————–
   Nie za bardzo sobie pochlebiasz? Słyszałaś kiedyś o grzechu pychy?
   ===============================================
   „… tzw mieszkancy Piaseczna słoiki z całego świata wiocha bez korzeni…”
   ———————————————————————–
   Pragnę cię uświadomić, że praktycznie wszystkich mieszkańców Piaseczna można zaliczyć do tego, co nazywasz „wiochą”. Nigdy w swojej historii to miasto nie było niczym znaczącym. To zawsze była zapyziała pipidówka i nawet jeśli czyjś pradziadek mieszkał tu już przed wojną, to naprawdę nie się co nadymać. Tak naprawdę to miasto rozrosło się (a pewnie też i trochę rozwinęło pod różnymi względami) dopiero wtedy, gdy ściągnęła tu fala tak pogardzanych przez ciebie „słoików”. Ale rozumiem, że brak innych atutów trzeba sobie czymś zrekompensować, np. tym, że się nie jest z „wiochy”. Ja akurat nie mam problemu z tym, że pochodzę z „wiochy” (ani że ktoś inny pochodzi), chociaż w Piasecznie mieszkam dłużej, niż co najmniej 95% jego mieszkańców, pewnie włącznie z tobą..

 11. Jeśli faktycznie wiec byłby przeciwko przemocy i konfliktom – to nie powinien iść pod symbolem flagi reprezentującej ideologię, która dzieli ludzi i doprowadzają do konfliktów!
  Po prostu powinien pójść pod bezstronnym symbolem – gołąbka pokoju.
  A tak to robione jest wydarzenie polityczne i kolejny powód do podzielenia społeczeństwa.
  ****
  Jak w konflikcie zbrojnym – finalnie strzelają do siebie i giną zwykli ludzie, a zyskują i cieszą się ci, którzy im sprzedają broń i mają z tego biznes.

 12. Ja tutaj nie widzę fali przemocy, to chyba jest tak jak z komitetem uciśnionych kobiet które same się powołały w imieniu połowy miasta w sobie tylko wiadomym celu. Bo już od momentu powołania jest cisza. Ktoś chce w coś zagrać a Piaseczno będzie planszą…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię